Спосіб 1
Контролюйте свої словаПостарайтеся не вживати зовсім таких фраз, як: "Я не знаю", "Я не впевнена" і так далі. На підсвідомому рівні такі фрази позбавляють вас упевненості в собі. Якщо у вас виникає якесь питання, перед тим, як запитати думку оточуючих, дайте відповідь на нього самостійно. Адже один з елементів самооцінки - це самостійність у судженнях і думках.
Спосіб 2
Контролюйте поставуЗнаєте, що таке "постава королеви"? Це розправлені плечі, підняте підборіддя, втягнутий живіт і рівна спина. Володіюча такою поставою людина демонструє: "У мене все гаразд, я знаю собі ціну і ні за що не дам себе в образу!" Оскільки наша свідомість тісно пов'язана з фізичними відчуттями, правильна постава створює правильне ставлення до себе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись фліртувати: прості поради Спосіб 3
Ніякого делегуванняВи звикли покладатися на допомогу оточуючих і з задоволенням ділитеся з ними частиною своєї роботи і відповідальності? Перестаньте це робити негайно! Справа в тому, що вручаючи сторонньому частину відповідальності за своє життя, ми схильні культивувати комплекс жертви. Прикидаючись безпорадною, ви перекладаєте на плечі чоловіка турботи про сімейний бюджет, а потім скаржитеся, що він дорікає вас копійкою. А після - приходьте до висновку, що вам треба терпіти такий стан справ: "Я сама не зможу розпорядитися фінансами, я ж така невміла!"
Спосіб 4
Працюйте!Чим менше у вас вільного часу, тим менше шансів впасти в самокопання і поселити в собі комплекси. Окрім іншого, позитивний результат будь-якої справи - це наочна демонстрація вашої компетентності та цінності. А це те, що потрібно для підняття самооцінки!