1. Геть невпевненість
Припиніть сумніватися в собі. Це, звичайно, природно, якщо врахувати, що ви намагаєтеся дістати роботу, для якої вам не вистачає досвіду і кваліфікації. Але майте на увазі, невпевненість у собі фатально небезпечна при пошуку будь-якої роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звички, які шкодять вашій самооцінціЯк акула відчуває кров, так рекрутер відчуває, що ви не впевнені в собі. Так що коли ви шукаєте роботу, ви зобов'язані випромінювати впевненість в собі, своїх силах і свій кваліфікації.
2. Зрозумійте, на що подаєтесь
Якби ви просто подавалися на позицію вище тієї, яку займаєте зараз, за вас все б сказало ваше грамотно складене резюме. Отримати на одну позицію вище - нормальне прагнення затребуваного професіонала. Тут нічого пояснювати не потрібно, і мало кому прийде в голову вимагати від вас на співбесіді, щоб ви пояснили, в чому ж, по-вашому, полягають ваші обов'язки.
Коли ж ви метіте ще вище, на резюме спертися неможливо.
Єдине, що може врятувати розмову з наймачем або рекрутером - якщо ви доведете йому, що досконально розумієте, в чому полягатимуть ваші обов'язки. Дайте йому зрозуміти, що ви відмінно розбираєтеся в справі, і той нікчемний факт, що нічим подібним ви ще ніколи не займалися, не означає, але ви все зіпсуєте.
3. Перетворіть свої мінуси на плюси
Не старайтесь здаватися важливішим, ніж ви є. Самі почніть розмову з того, що ви розумієте: ваш попередній досвід не зовсім співвідноситься з вимогами цієї вакансії і робить вас не дуже-то класичним кандидатом. І зрозуміло, на дану вакансію напевно подалося багато прекрасних кандидатів з досвідом, повністю відповідному вашим вимогам, і ви б відчули себе набагато комфортніше, вибравши когось із них, але, повірте, це не той шлях, яким ви хочете піти.
Далі вам потрібно навести аргументи на свою користь і зробити так, щоб в кінці розмови ваш опонент був здивований тим, що й сам не здогадався найняти когось на зразок вас, а ходив за кандидатами з досвідом.
4. Хтось повинен дати вам шанс
Це само собою, але ви повинні створити умови для того, щоб цей шанс вам захотіли дати. Не забувайте, що якими важливими і розумними вони не були, люди, з якими ви розмовляєте, все одно залишаються людьми. А значить у них є его. А їх его в такій ситуації - ваш головний помічник. Ви коли-небудь зустрічали людину, яка не любить, коли йому роблять компліменти? Якщо у нього був пульс, то ні. Таку людину ви не зустрічали.
Ваше завдання полягає в тому, щоб під час розмови між вами трапився якийсь людський момент.
Щоб ви хоча б на секунду перестали бути кандидатом і роботодавцем і стали просто людьми. Опинившись з вами в такій ніжній позиції, наймач буде більше схильний до того, щоб дати вам шанс.
Зробіть йому комплімент. Вивчіть його кар'єрний шлях. Покажіть, що ви з великою повагою ставитеся до того, чого йому вдалося домогтися в цих непростих умовах. (Ви питаєте, в яких непростих умовах? Ви коли-небудь бачили керівника компанії, який розповів би про те, які у його компанії прості умови розвитку. Вони у них у всіх і завжди непрості).
Це дуже примітивно звучить, але насправді немає нічого складнішого, ніж людину до себе розташувати. Зробіть це, і йому буде наплювати на те, що він тільки що погодився вас взяти на роботу, до якої ви не готові.