НАВЧІТЬСЯ ГОВОРИТИ "НІ"У багатьох компаніях негласно передбачається, що мотивований, зацікавлений в успіху справи співробітник - це той, хто завжди говорить "так". Навіть якщо в результаті його робота стане складнішою, а її обсяг збільшиться. Чи думали ви коли-небудь про наслідки такої "угодовської" позиції? Якщо ви схильні говорити "так", то, швидше за все, в один прекрасний момент ваш прихований гнів бумерангом обрушиться на того, кому ви хотіли зробити приємне. Пам'ятайте: сказати "ні" не означає відкинути людини. Навпаки, відкрито визнаючи почуття, які змушують вас коливатися ("Мені незручно тобі відмовити"), ви робите спілкування довірливим. І в результаті у вас і вашого колеги з'являється шанс стати союзниками.
УСВІДОМТЕ СВОЇ КОРДОНИУ тих, хто "горить" на роботі, є загальна слабкість: вони віддані справі і дорожать своєю репутацією. Тому марнують себе без оглядки. Управління часом для них - реальна проблема, якою вони починають займатися тільки тоді, коли вже надто пізно. Адже стрес у їхньому розумінні - показник ефективності. Але довге перебування в цьому стані веде до колапсу.
Зверніть увагу на сигнали свого тіла: ви відчуваєте, що сили закінчуються? Чи знайомі вам нав'язливі думки на кшталт "Я не можу це кинути, я повинен вистояти", що викликають почуття сорому? Швидше за все, це переживання настільки нестерпно для вас, що ви не наважуєтеся ні з ким поговорити про своє погане самопочуття. Відстороняйтеся від деструктивних думок. Вчіться просити про допомогу, особливо якщо ви звикли розраховувати тільки на себе. Неможливо завжди бути ефективним і відповідати постійно зростаючим вимогам. Важливо не перестаратися. І пам'ятати, що наше благополуччя - невід'ємна частина високих результатів.
ШУКАЙТЕ СПРАВИ, ЯКІ НАПОВНЮЮТЬ ВАС ЕНЕРГІЄЮТі з нас, хто виконує більш відповідальну роботу (в порівнянні з іншими), переживають велику радість і задоволення від своєї справи. Коли нам подобається робота, коли ми розуміємо необхідність того, що ми робимо, ми відчуваємо життєву рівновагу, відчуваємо, що час витрачено не дарма. У цьому стані ми працюємо на максимумі своїх можливостей. Але виникає потік лише тоді, коли завдання посильне, але не занадто просте. Коли планка виставлена занадто низько (при невисоких здібностях), ми відчуваємо апатію. Коли вона занадто висока (при низьких або середніх здібностях), відчуваємо тривогу. А нудьга з'являється в ситуації, коли ми можемо значно більше, ніж від нас вимагають. Тому так важливо бути уважним до своїх відчуттів і почуттів, перерозподіляти час так, щоб витрачати його на те, що ми вважаємо корисним, і таким чином залишатися в гармонії з собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хронічна втома: які продукти допоможуть її поборотиРОЗПРОЩАТИСЯ З ПРОКРАСТИНАЦІЄЮНе приділяйте занадто багато уваги уявному, але недосяжному рівню якості. Адже коли ми піклуємося про деталі в шкоду головному, ми лише захищаємо нашу тендітну самооцінку. Замість "Я повинен зробити" скажіть інакше: "Я зацікавлений у тому, щоб це зробити". Переформуліруйте задачу, це дозволить вам зрозуміти, що "підриває" вашу мотивацію, пробуджує страхи (виявитися не на висоті, потерпіти невдачу - а може бути, ви відчуваєте боязнь успіху) і заважає почати працювати.
Це найкраще рішення, яке вам слід постаратися втілити в життя.
За матеріалом: psychologies.ru