Зараз абсолютно нічого грішити на недовірливість або генетичну схильність людей тривожитися, як здається, даремно - досить вранці включити телевізор і послухати блок новин.
Лікарі пояснюють напади тривоги нестачею енергії: щоб збудитися, мозок завжди знайде можливість, а ось для того щоб повернутися до попереднього стану, сил може не вистачити. Хвилювання і почуття тривоги зазвичай супроводжують підвищений тиск, тахікардія, задишка, може виникати оніміння кистей і стоп.
У таких випадках медики рекомендують виключити всі чинники, які забирають енергію - телевізор, комп'ютер, алкоголь, каву і навіть чай. Потрібно нормально спати і їсти не рідше трьох разів на день - голод теж провокує викид норадреналіну. Не ускладнювати стан навантаженнями в тренажерному залі - це свого роду стрес для організму, він витрачає енергії набагато більше, ніж може собі дозволити. Краще зайнятися йогою, пілатесом, швидкою ходьбою замість бігу.
Ендокринологи пояснюють почуття тривоги хворобою надниркових залоз, які починають або викидати в організм зайві гормони адреналін і норадреналін. Коли їх в крові занадто багато, вони викликають стан збудження і страху. Через ці викидів трапляється, що підвищується тиск і може навіть статися інсульт.
Також негативно на загальний психосоматичний стан може впливати щитовидка, яка починає виробляти надто багато гормону тироксину, який відповідає за прискорення обміну речовин. У цьому випадку людина багато їсть і не товстішає, а часом навіть і худне. У випадку з надлишком тироксину з'являється безсоння, втрачається концентрація уваги і приходять ті самі необгрунтовані страхи, дратівливість, тахікардія, тремтіння в руках і підвищена пітливість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 рис характеру, які скорочують тривалість життяФахівці в цьому випадку рекомендують відвідати ендокринолога, пройти УЗД, зробити аналіз крові і, якщо знадобиться, комп'ютерну томографію.
А ось психологи впевнені, що причиною багатьох тривог є травмуючі психіку ситуації, які траплялися в минулому і з часом пішли в підсвідомість. Тут знадобиться вже допомога психотерапевта: він не буде давати конкретні поради, а підведе до того, щоб вихід ви знайшли самі.
Джерело: hronika.info