Є жахливі слова, які ніколи не можна говорити улюбленим дітям. Але ти здивуєшся, дізнавшись, що деякі, начебто нешкідливі фрази, можуть викликати почуття образи, завдати шкоди самооцінці і стати причиною агресії у дитини.
Психологи назвали 5 небезпечних фраз, над якими варто добре подумати, перш ніж говорити їх улюбленим дітям.
"Ти ніколи ..."
Продовження у цієї фрази найрізноманітніше ... "Ти ніколи не поводишся так, як треба", "Ти ніколи не слухаєш, що тобі кажуть", "Ти ніколи не хочеш ...".
Психологи стверджують, що для дитини дана фраза означає - "Ти завжди ...".
Ця фраза звучить як вирок і не залишають улюбленим дітям шансів на виправлення. Прислухайся до свого батьківського інстинкту і став себе на місце дитини. Не забувай, що дитячі образи залишаються болючими спогадами на все життя.
"Не можна ..."
Зрозуміло, зовсім обійтися без фраз, які починаються зі слова "не можна", не вийде. Але, по крайній мірі, не твердіть їх дітям з приводом і без.
"Не можна занадто голосно сміятися в гостях", "Не можна ходити вдома без тапочок", "Не можна лізти в бруд на вулиці" ... Точно не можна? Ти впевнена?
А що трапиться, якщо дитина побалується, побігає босоніж? Нічого страшного! Будь-яке слово, якщо повторювати його постійно, дуже скоро втрачає сенс, і дитина просто перестає на нього реагувати.
"Я ж казала!"
Дитина чує: "Я завжди права!". Звичайно, важко бачити, як улюблені діти регулярно роблять одні й ті ж помилки: не кладуть речі на місце - а потім не можуть їх знайти, не лягають вчасно спати і спізнюються до школи.
Але замість ще одного "я ж казала" краще допоможи улюбленому чаду оцінити ситуацію, зробити висновки і зрозуміти, як не повторити свої помилки. На приклад поцікався, чому синові чи доньці було так важко вставати сьогодні вранці, і разом подумайте як це можна виправити.
"Тому що я так сказала!"
Цими словами ти ставиш під загрозу розвиток самостійності улюблених дітей, адже через деякий час вони будуть впевнені, що мама все знає і вміє краще за них, так навіщо намагатися, якщо все одно нічого з цього не вийде?
Витрать пару хвилин і все-таки поясни, навіщо саме ти просиш дитину щось зробити, цим ти покажеш, як важливо поважати один одного і прислухатися до думки близьких.
"Ти можеш і краще. Постарайся!"
Будь-який коментар, який вказує на твоє невдоволення, що не буде мотивувати улюблених дітей робити щось краще, а зовсім навпаки.
Позитив же працює завжди - обов'язково зазнач те, що вдалося в цей раз, ну, а те, що вимагає критики, оціни м'яко і акуратно. І обов'язково скажи, що "Наступного разу обов'язково вийде!".