1. Стрес підвищує розумові здібності.Невеликі подразники стимулюють вироблення мозкових хімічних елементів, так званих невротрофінів, а також підсилюють з'єднання між нейронами мозку. Насправді, це може бути головним механізмом за допомогою якого стрес допомагає підвищити продуктивність і концентрацію. Досліди над тваринами показали, що реакція тіла на подразники може тимчасово поліпшити пам'ять і збільшити здатність до швидкого запам'ятовування великого обсягу інформації.
2. Стрес може підвищити імунітет (в короткостроковому відношенні).Коли тіло відповідає на стрес, воно готується до можливості отримання травми або інфекції. Один спосіб - вироблення зайвих інтерлейкінов - хімічних речовин, які допомагають регулювати імунну систему, надаючи, по крайній мірі, тимчасовий захисний щит. Дослідження, що проводяться на тваринах, підтверджують цю ідею: результат робіт університету Стенфорд в 2012 р показує, що піддає лабораторних щурів легкому стресу сприяє великої мобілізації їх організму, а саме, деяких типів клітин імунітету в кров'яному потоці.
3. Стрес може зробити вас більш стійкими.Згідно дослідженню тіла людини на стійкість зовнішніх подразників, вміння справлятися зі стресовими ситуаціями допомагає в подальшому легше переносити моральні перевантаження. Періодичні стресові ситуації дають шанс розвинути як фізичне, так і психологічне відчуття контролю. Ця ідея підтверджується і на клітинному рівні.
4. Стрес мотивує до успіху.Позитивний стрес, також відомий в науковому співтоваристві як еустрес, може бути саме тією річчю, яка допоможе виконати роботу в строк. Подумайте про крайній термін здачі роботи: це стимулює вашу поведінку з управління ситуацією ефективним, швидким і продуктивним чином. Ключовий момент полягає в баченні стресових ситуацій як викликів, які ми можемо прийняти, ніж непереборних безвихідних ситуацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологія спілкування: 9 слів, які розкриють співрозмовника5. Стрес може сприяти розвитку дитини.Майбутні мами зазвичай турбуються, що їх тривожність може негативно позначитися на їх ще поки не народжених діток - і воно так і буде, якщо занепокоєння буде постійним. Дослідження в 2006 р університету Джона Хопкінса показало, що більшість дітей тих жінок, у кого спостерігався "помірний стрес" під час вагітності показували велику моторику рухів і навички розвитку до двох років, ніж діти матерів, що не піддавалися стресу.