Науковці з Піттсбурзького університету провели дослідження де встановили, що через захоплення соцмедіа можуть виникати проблемами зі сном, депресією та тривожністю.
Учасниками були люди 19-32 років, адже саме молодь є найактивнішими користувачами соціальних мереж.
Учені зібрали дані щодо того, як часто та як надовго учасники "поринали" у соцмедіа протягом тижня, а ще дізналися від добровольців, як їм спиться.
Дослідники виявили міцний зв'язок між проблемами зі сном та використанням соціальних мереж. Найактивніші користувачі, таких було 25% із групи, удвічі частіше страждали на порушення сну, ніж ті, хто найменше часу проводить за своїми гаджетами.
Також вчені вирахували, що студенти коледжу, які відвідують ці мережі у той час, коли мали би спати, частіше страждають від утоми вдень. Це негативно впливає на їхні когнітивні здібності. Ще вони частіше приймають снодійне.
Використання соцмереж підлітками 11-17 років пов'язане з погіршенням якості сну, зниженням самооцінки та підвищенням рівня тривожності та депресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три речі, про які завжди думають чоловікиВони між собою пов'язані, адже люди, що страждають на депресію, часто мають проблеми зі сном. А людей, які недосипають, частіше вражає депресія.
Наука лише починає вивчати те, як саме впливають соцмедіа на здоров'я та самовідчуття людини. Але важливо знайти правильний баланс між ними та відпочинком, так само, як ми знаходимо його між роботою та життям.
Допоможуть такі поради:заряджати мобільні не в спальні, а в іншому приміщенні. Так вони не зможуть розбудити вас;
не заходити до соцмереж за годину до сну. Замість цього краще почитати книжку, зробіть просту зарядку або зайнятися медитацією;
не заходити у соцмережі, якщо прокинулися вночі, наприклад, щоб відволіктися.