Дратівливість не просто псує ваше уявлення про саму себе як про м'яку неконфліктну людину, вона здатна зруйнувати відносини і обірвати найтепліші дружні зв'язки. Не кажучи вже про те, що стан роздратування шкодить вашій роботі і кар'єрі. У той самий момент, коли ви відчуваєте, що готові зірватися, задайте собі три питання. І, хто знає, можливо саме вони допоможуть вам впоратися з негативом!
"Чи можу я щось змінити?"Чи є сенс злитися, мучити себе і оточуючих, якщо ви не в силах змінити ситуацію? Від того, що ви викричитеся на чоловіка, сніг на вулиці не перестане йти. Від того, що ви посварилися з шефом, ваша компанія не стане більш успішною, і підвищення зарплати вам точно не загрожує. Світ не стане ні трішки краще від того, що ви в передбачуваних обставин виплеснеться на нього порцію негативу і будете доводити себе до виразки шлунка, сердячись на всіх і вся.
Правда, в деяких випадках ви все ж можете зробити щось, щоб ситуація змінилася. Коли ви стоїте в довжелезній черзі, у вас є вибір: розвернутися і піти або терпляче стояти перед касою і чекати, поки дійде ваша черга. Що ви вибрали? Якщо другий варіант, то це - ваш вибір, і злитися не має сенсу. Якщо вибрали перший, не скаржтеся, що не купили потрібний вам товар: вас ніхто не змушував йти з магазину!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яких чоловіків не варто вибачати ніколи "Чому мене дратує така дурниця?"Це сакраментальне питання варто ставити собі щоразу, коли ви готові вибухнути з дріб'язкового приводу. Дійсно, чому вас так дратує, що пасажирка в транспорті голосно розповідає по телефону своїй подрузі про те, як класно провела вчорашній вечір? Не думайте, що вся справа в тому, що ваше виховання повстає проти гучних розмов - справа, швидше за все, не в цьому. А в тому, що ваш вчорашній вечір пройшов у клопотах по господарству, і у вас не було ні часу, ні приводу для веселощів. Зізнайтеся собі: ви заздрите цій легковажній дівчині. Як тільки ви усвідомлюєте цей факт, вам стане не до роздратування: ви почнете аналізувати своє життя і думати, як би її змінити на краще. Прекрасний привід покопирсатися в собі!
"Чи має він право бути самим собою?"Це не так просто зрозуміти і прийняти, але це факт: як правило, люди не прагнуть вас зачепити або образити, вони поводяться так, а не інакше тому, що вони - такі. Дорослий хлопець не поступається місцем вам не тому, що ви особисто йому не подобаєтеся, а в силу свого виховання. Син вередує за столом не тому, що хоче зробити вам боляче, а тому, що вже такий він гіперактивний малюк. І якщо оточуючих ви змінити не можете, то вже точно здатні змінити своє ставлення до їхньої поведінки. Стати трохи більш терпимою і толерантною.