Дослідження свідчать, що мозок творчих особистостей відрізняється специфічними функціями, і це в підсумку стає перепоною для вміння заробляти великі гроші.
Німецькі дослідники встановили: якщо людина від народження обдарована творчими здібностями, її мислення працює таким чином, що гроші не є для неї важливим стимулом і кінцевою метою. Іншими словами, для справжнього художника своєї справи важливо творити, а чи буде оплачена ця творчість йому, по суті, абсолютно нецікаво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Творчість чи логіка: як розвинути півкулі мозкуВ ході експерименту вчені поділили добровольців на дві групи: в першій зібралися представники творчої сфери - художники, фотографи, скульптори, в другій - володарі звичайних професій. Піддослідним пропонували завдання з пошуку потрібних відтінків зеленого кольору, і за правильну відповідь вони могли отримати 30 євро. У такі моменти мозок учасників сканувався за допомогою апарату МРТ.
Експеримент виявив дивовижну особливість в діяльності мозку творчих особистостей. При правильному вирішенні завдання, за яким слідувала грошова премія, їхній мозок виявляв дуже слабку активність в зоні смугастого тіла. Ділянки головного мозку, що визначають реакції на винагороду. Але просто знаходження потрібного колірного відтінку без грошової нагороди корелювала з підвищенням активності в передній передфронтальній корі, що відповідає за вироблення дофаміну, завдяки якому люди відчували моральне задоволення.
"Мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, і більш того, митці можуть працювати набагато краще, коли знають, що не отримають за це гроші», - констатували дослідники.