Психологи з Каліфорнійського університету довели, що метод "Розкажи про страх" працює. В експерименті взяли участь 88 осіб, які страждають арахнофобією - боязню павуків. Всім їм було запропоновано доторкнутися до живого тарантула, або хоча б наблизитися до нього настільки близько, наскільки можливо.
Потім психологи з інтересом вислухали розповіді кожного учасника експерименту. Після одкровень було встановлено, що ті, чия розповідь була емоійнішою, в подальшому змогли швидше позбутися від страху. Психологи переконані, що "проговорювання" негативних емоцій не погіршує страх, а допомагає його перемогти. Головне - більше емоцій!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поширені жіночі страхи у відносинахДейл Карнегі казав, що бездіяльність породжує страх. Він радив "вийти з дому і почати діяти". Власні страхи можна і потрібно злегка провокувати. Боїтеся висоти - вирушайте в гори, ненавидите щурів - заведіть собі білосніжну красуню з витонченими "ручками". Правда, слід пам'ятати про помірність. Бездумно кидатися у вир з головою - не дуже хороший варіант.
Шведські вчені з Каролінського інституту на чолі з доктором Арміт Голка запропонували свій варіант боротьби з фобіями. Вчені впевнені, що страхи і модель поведінки часто закладаються за допомогою соціальних форм навчання. Тому корисно знову і знову переконуватися в тому, що власний страх не викликає панічного стану у інших людей.