Вимкніть всі електронні пристрої за 30 хвилин до відходу до сну. Світло від смартфонів або планшетів знижує виробництво гормону мелатоніну, через що ми гірше засипаємо. Всі ці пристрої є джерелами інформації, і часом досить стресовій.
Напишіть на папері те, що викликає у вас сильний стрес. Краще, щоб це було викладено письмово, а не гуляло у вашій голові у вигляді неспокійних думок, що заважають заснути. 15-20 хвилин в день читайте цей список і думайте про те, як вирішити ті чи інші проблеми, Цей спосіб дійсно допомагає вгамувати хвилювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прояви стресу у жінокВиконуйте спеціальні вправи по розслабленню м'язів, лежачи в ліжку. Це теж допомагає відволіктися від неприємних думок. Легкі вправи також розслаблюють мозок і тіло, стимулюючи глибокий сон.
Стресові думки перед сном збільшують серцебиття, через що людині складніше заснути. Спеціальні дихальні вправи, які практикуються в йозі і самі по собі окремо, допомагають стабілізувати биття серця і зменшити рівень стресу.
Мозок не здатний зануритися в сон по команді. І якщо ви не підготовлені до сну, то мозок буде продовжувати напружено працювати, як робив це протягом усього дня. Розслабити мозок необхідно за 30 хвилин до того, як ви підете в ліжко. Спробуйте послухати спокійну музику або почитати.