Страх помилокЦей вид прокрастинації часто виникає, коли людина стикається з тим, що ніколи не робив і робив дуже рідко. Завдання від начальника, яке, як вам здається, занадто складно для вас, або новий проект, в якому ви ще "плаваєте".
Рішення: як би там не було, ви повинні усвідомити, що відкладання на потім не тільки не вирішить вашу проблему, але і додасть нових складнощів і страхів. Сприймайте роботу як виклик, як азартну гру, в якій високі шанси перемогти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокрастинація: як її позбутись та все встигатиЗнайдіть додаткову мотиваціюБуває, на нас звалюється таке завдання, яка сама по собі закриває всі питання мотивів. Але буває і так, що цього недостатньо. Тоді запитайте себе, що ще вас може підштовхнути? Можливо, те, щоб довести людям, які в вас ніколи не вірили, що вони сильно помилялися на вас рахунок.
Правило двох хвилинНайскладніше - розпочати. Щоб подолати цей бар'єр, дайте собі завдання, яке здається простим і займе не більше двох хвилин.
"Ви можете скласти список завдань або погуглити потрібну інформацію. Ці дві хвилини ще не лякають наш мозок, але вже дозволяють включитися в робочий процес. Дуже часто цього виявляється досить", - цитує німкеня Psychologies.
Не давайте собі відволікатисяНас часто відволікають думки про невдачу, коли справа стає складним. Концентрація уваги падає, хочеться зайнятися чимось приємним. Що робити? Сказати собі "стоп", і продовжувати працювати, щоб не дати нейронних зв'язків, заснованим на негативному мисленні, закріпитися.