Від безсоння страждає величезна кількість людей у світі. Постійні стреси, напруга на роботі, почуття тривоги та невпевненості у завтрашньому дні не дають спокійно заснути.
Причини безсоння
Ігнорування потреби у якісному сні призводить до фізіологічних порушень у роботі мозку. Сомнолог Шейслер провів дослідження серед тих, хто звик спати не більше 5 годин на добу та тих, хто спить не менше 7 годин. Регулярний сон по 5 годин або неспання довше 24 годин приводить організм у стан, схожий на сп'яніння.
В основі безсоння з погляду психосоматики - надмірний рівень тривоги. Спочатку ми відчуваємо її як неспокійні думки, але потім вона поступово порушує роботу парасимпатичної нервової системи. Рівень збудження зростає.
Саме тому до лікування безсоння потрібно підходити комплексно. Для цього потрібна повна діагностика пацієнта. Далі залежно від отриманих результатів призначаються лікарські препарати та когнітивно-поведінкова терапія (психотерапія).
Часто причиною безсоння стає банальне порушення правил гігієни сну, які ми знаємо ще зі школи. Намагайтеся засинати у темній кімнаті. За деякий час перед сном заберіть усі гаджети, відключіть яскраве світло.
Не переїдайте перед сном, за кілька годин до відпочинку не зловживайте фізичними навантаженнями. Звертайте увагу на свої природні біоритми, дослухайтеся до них. Лягайте спати в той час, коли вам заманеться.