Доведено, що загрозливі сенсорні сигнали можуть передаватися різні частини мозку по одному шляху.
Погрози та страх
Дослідники знайшли молекулярний біологічний шлях, яким рухається інформація від різного роду сигналів. До них можуть належати різні звуки, аромати та те, що ми бачимо. Ця інформація згодом запускає у мозку реакцію страху. Молекула CGRP дає нейронам з двох різних ділянок мозку з'єднувати ці тривожні стимули в один сигнал, позначаючи його як негативний, і надсилати дані в мигдалеподібне тіло. Ось там ці сигнали і перетворюються на страхи.
Колишні роботи показували, що різні провідні мозкові шляхи окремо відправляють різні тривожні сигнали відразу в різні мозкові ділянки, і мигдалеподібне тіло отримує значні обсяги інформації. У ньому нейрофермент CGRP (пептид, пов'язаний з геном кальцитоніну), пов'язаний з огидою, перебуває в достатку
Однак останнє дослідження продемонструвало, що ці сигнали можуть передаватися одним шляхом. З'ясувати це допомогла візуалізація одиночних клітин кальцію реєстрації активності нейронів CGRP. Дослідники спеціально давали мишам сигнали загрози, щоб визначити, яке відчуття задіяне, і який набір нейронів активується. Вчені прагнуть вивчити, як відправлення тривожних повідомлень впливає на проблеми психіки, що залежать від сенсорної інформації. Серед них аутизм, ПТСР та навіть мігрень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою