Згідно з дослідження жінки частіше страждають від депресії, порівняно з чоловіками.
Жіноча психіка
Перепади гормонів. У журналі Psychological Bulletin науковці констатували, що до початку статевого дозрівання хлопчики та дівчатка мають однакові показники депресії, а після цього рівень депресії у дівчаток подвоюється. За словами вчених, у жінок психіка зазнає сильнішого впливу гормональних коливань. У чоловіків рівень основного статевого гормону тестостерону не сильно змінюється протягом життя – після статевого дозрівання він залишається приблизно однаковим, лише поступово знижуючись, починаючи з 40 років. Що стосується жінок, в їхньому організмі відбуваються різкі коливання статевих гормонів естрогену та прогестерону. Зокрема, нестача естрогену негативно впливає на роботу жіночого мозку, оскільки у жінок він допомагає виробляти хімічні речовини для гарного самопочуття, такі як серотонін. До 20 відсотків жінок у період менопаузи повідомляють про напади депресії через різке скорочення рівня естрогену.
Менопауза. Лікар, що спеціалізується на лікуванні менопаузи, Ферхат Уддін розповіла виданню The Sun, що із припиненням менструацій в організмі жінок відбувається значне падіння рівня гормонів, що підвищують настрій, поки їхній мозок не зможе пристосуватися до менопаузи. Також у жінок спостерігається вищий рівень мозкового білка. Це знижує рівень серотоніну, що відповідає за гарне самопочуття та настрій.
Сезонна депресія. Взимку вона вчетверо частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це пов’язано з дефіцитом сонячного світла, що сприяє виробленню серотоніну, рівень якого в жінок і так нижчий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою