Після 65 років емоційний стан людини може змінюватись, збільшується схильність до деменції.
Депрея та деменція після 65
У зрілому віці стан депресії може бути ранньою ознакою деменції – синдрому, що характеризується деградацією когнітивних функцій, включаючи пам'ять, мислення, поведінку та здатність виконувати рутинні дії щодо підтримки свого способу життя. Деменції властивий повільний розвиток: від початку до появи симптомів, дозволяють впевнено говорити про її наявності, можуть пройти роки. Лікар зазначив, що визначити проблему у її ранній фазі можна за наявності депресивного розладу. Якщо встановити деменцію в такий період і розпочати відповідну терапію, появу її тяжких симптомів можна затримати на вісім-десять років.
Емоційний стан людей віком від 65 років є показником того, наскільки високим є їхній ризик деменції. Люди похилого віку часто не можуть об'єктивно оцінити свій стан, а родичі списують його на риси характери та особливості віку.
Діагностування деменції розпочинається з нейропсихологічного тестування. Потім, можливо, доведеться виконати МРТ мозку та дослідити кров на певні показники.
Для профілактики деменції важливо стежити за масою тіла, відмовитися від куріння, обмежити вживання алкоголю та стежити за харчуванням особливо з середнього віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою