Іноді тривога може призводити до підвищеного серцебиття та впливати на здоров'я.
Вплив тривоги на мозок
Фахівці Маастрихтського університету встановили, що люди похилого віку з погіршенням когнітивних функцій, як правило, виявляють симптоми тривожних розладів. Результати дослідження були опубліковані у журналі The Journal of Affective Disorders.
Тривожні розлади є групою психічних розладів, що характеризуються надзвичайно сильним почуттям тривоги та страху. Тривога — це занепокоєння про майбутні події, а страх — реакція на те, що відбувається зараз. Причому найчастіше здорова людина не відчувала б подібних почуттів у тих чи інших ситуаціях. Ці почуття можуть викликати фізичні симптоми, наприклад, прискорене серцебиття, і впливати на здоров'я людини, у тому числі когнітивне.
Автори роботи припустили, що тривожні розлади можуть бути пов'язані зі зниженням розумових функцій у людей похилого віку. Щоб перевірити свою теорію, вчені проаналізовано дані понад 7,5 тис. учасників, зібрані у період з 2010 до 2017 року. Усі учасники пройшли оцінку симптомів тривожних розладів та когнітивних здібностей.
Як виявилось, тривожні розлади у молодих підвищують ризики зниження когнітивних функцій у старості. Більше того, учасники з сильно вираженими симптомами частіше страждали на когнітивні порушення, в середньому мали нижчу швидкість когнітивної обробки.
Поки що вчені не знають відповіді на питання, чим зумовлений такий взаємозв'язок. На нього вони спробують відповісти у майбутніх дослідженнях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму