Ґвалтівник вчиняє насилля, щоб отримати контроль та владу над жертвою.
Захист від ґвалтівника
Важливо зламати сценарій зловмисника. Один із варіантів поведінки — постаратися зберегти спокій та не провокувати злочинця на агресію. Можливо, тоді вдасться перестати бути жертвою у його очах. Прояв співчуття до ґвалтівника також може вплинути на ситуацію. Наприклад, варто спробувати заспокоїти його.
Інша стратегія – стати непривабливою для злочинця будь-яким способом, аж до нетримання. Це порушить план зловмисника. Можна спробувати нестандартну поведінку. Наприклад, закричати: «Ура, нарешті це станеться», що введе ґвалтівника в ступор і не дасть відчуттів, яких він шукає.
Головна стратегія — наскільки можна уникати подібних ситуацій. Постаратися не потрапляти з незнайомцями до замкнених чи відокремлених просторів: під’їзди, машини, ліфти, провулки.
У місцях, де можуть проходити люди, при зустрічі з ґвалтівником слід голосно покликати на допомогу, що може налякати його. Також можна повідомити, що вас зустрічають або ви відправили знайомим свою геолокацію. Це порушує очікуваний перебіг події, у ґвалтівника включається страх.
«Важливо розуміти, що спроба насильства – це також травма. Жертва насильства, згадуючи ці моменти, переживає події знову як реальні, повторно відчуває стрес. Мозок не розрізняє сигнал, чи реально це відбувається чи це просто спогади. Обов’язково зверніться до фахівця, він допоможе пережити цей досвід та позбутися страхів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом