На думку фахівців у галузі психічного здоров'я, перший крок до контролю за стресом – це знання його симптомів.
Ознаки стресу
Але розпізнати симптоми стресу може бути складніше, ніж багато хто думає. Люди часто звикають до стресу і не усвідомлюють, що їхній організм відчуває сильний дискомфорт.
Ось фізичні ознаки того, що організм відчуває сильний стрес.
Хронічний головний біль. Стрес викликає в тілі м'язову напругу - вона, у свою чергу, сприяє головним болям та болям у спині. М'язи шиї та скальпа напружуються і безконтрольно скорочуються, коли вони зазнають сильного стресу. Це викликає головний біль.
Зниження енергії та безсоння. Нещодавнє дослідження більш ніж 7000 дорослих людей показало, що втома «значно пов'язана» зі стресом, що виникає на роботі.
Зміна лібідо. Дослідження, в якому вчені вивчали вплив пандемії COVID-19 на жіноче репродуктивне здоров'я, показало: 45 відсотків із 1000 жінок стикаються зі зниженням лібідо через вплив стресу.
Шкірні проблеми. Коли люди відчувають стрес, вони частіше торкаються свого обличчя. Це може поширювати бактерії та сприяти розвитку прищів, шкірних інфекцій.
Проблеми із травленням. Лікарі кажуть, що стрес пов'язаний із такими проблемами травлення, як запор, печія, діарея, а також з іншими розладами травлення. Він також може викликати синдром подразненого кишківника або запальне захворювання кишківника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?