Підвищений рівень тривожності відчувають багато українців. Як впоратись зі страхами та тривожністю?
Зниження рівня тривожності
Скоротіть своє перебування у соціальних мережах. Щоб дізнатися по-справжньому важливі новини, достатньо приділити їхньому огляду десять хвилин на день. Зараз соціальні мережі «втягують» нас у конфлікт, роблячи його максимально наближеним. Вплинути на побачене та прочитане ви не можете, а воно на вас впливає.
Відновіть нормальний ритм життя, якщо він був порушений вашою тривожністю. Приготування обіду та прибирання квартири ніхто не скасовував. Побутові клопоти, звичні справи повертають вас до норми, у тому числі й психологічної.
Нормальний сон — запорука психічного здоров’я. Щоб почуватися добре, треба спати не менше восьми годин. Не варто намагатися боротися із безсонням медикаментами. Найкраще збільшити фізичне навантаження. Змусіть себе гуляти годину перед сном у будь-яку погоду — вже за тиждень сон повернеться.
Треба наголосити на позитиві. Від дрібниць, які щодня дарує нам життя, до значних фактів. Вчасно зроблений ремонт, успіхи дитини в школі, батьки, що оговталися після хвороби — це все вкрай важливо для підтримки позитивного настою.
Не тільки від «токсичних» новин слід берегти психіку. Обмежте коло спілкування з такими ж «токсичними» співрозмовниками. Не вступайте в суперечки і не приймайте всю негативну інформацію за істину. Пам’ятайте: ще рік тому всі вони чудово зналися на вірусології, сьогодні ці ж люди стали експертами в геополітиці та макроекономіці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою