Люди з високофункціональною депресією виглядають цілком нормально, іноді навіть відчувають радість.
Високофункціональна депресія
За даними журналу про здоров'я AOK, високофункціональна депресія є нетиповою, тому часто залишається нерозпізнаною та невиявленою. На відміну від класичної, цей тип депресії не проявляється фазами занепаду та підйому, а є безперервним станом, замаскованим зовнішнім благополуччям.
Люди, які страждають на високофункціональну депресію, можуть час від часу відчувати радість, і на погляд оточення ведуть абсолютно нормальне життя. Проте психологічно згодом вони почуваються дедалі гірше і гірше.
Звідки береться функціональна депресія?
Перше місце у списку можливих причин займає стрес. Крім того, фактором її розвитку можуть бути пережиті у дитинстві потрясіння, психологічні травми. Також схильність до депресії закладається в генах.
Як її виявити?
Постраждалі люди часто бувають позбавлені енергії та сил, відчувають туман у голові, відчувають труднощі з концентрацією. Нерідко виконання простих рутинних завдань забирає багато часу, оскільки доводиться докладати багато зусиль, щоб зібратися і зробити потрібне. Досить часто відчуваються стани, що нагадують заціпеніння, отупіння. Все це вони старанно приховують.
Інші ознаки, які можна спостерігати у людей із високофункціонуючою депресією:
1. Критика себе чи інших. 2. Невпевненість в собі. 3. Низький тонус, млявість, уникнення активних видів діяльності. 4. Перфекціонізм. 5. Відчуття певної внутрішньої порожнечі. 6. Нездатність розслабитися, постійна напруга. 7. Незадоволеність своїм становищем. 8. Роздуми про сенс життя з невтішними висновками. 9. Очікування гіршого.
Найчастіше до високофункціональної депресії бувають схильні жінки.