Мультилінгвісти виграють від більшого когнітивного резерву, а це означає, що мозок стійкіший, наприклад, до хвороби Альцгеймера.
Переваги знання кількох мов
Недавнє дослідження показало, що літні пацієнти, які з раннього віку використовували дві мови, показали високі результати в кількох тестах. Багатомовні пацієнти показали вищі результати у тестах на навчання, пам'ять та мову порівняно з тими, хто розмовляв лише однією мовою . Нейробіологи вважають, що багатомовне перемикання між двома або більше мовами може допомогти запобігти розвитку деменції.
Перевага двомовності насправді полягає не в цих мілісекундах переваги, яку можна отримати у когнітивному завданні.
Важливо бути двомовним у тому, щоб мати можливість спілкуватися з двома культурами та двома поглядами на світ.
Когнітивний резерв
Когнітивний резерв - це уявлення про те, що у людей протягом життя розвивається запас розумових здібностей. І що це захищає їх від втрат, які можуть виникнути внаслідок старіння та хвороб.
Певні фактори можуть впливати на когнітивний резерв людини, наприклад, освіту та цікаву професію. Додаткові впливи можуть включати дозвілля, навчання та соціальні взаємодії. Створення когнітивного резерву може захистити від погіршення пам'яті та мислення.
Найкращі дані, що є на сьогодні, свідчать про те, що відмова від куріння, вживання алкоголю в помірних кількостях, збереження розумової, фізичної та соціальної активності, дотримання збалансованої дієти та контроль рівня холестерину та артеріального тиску можуть допомогти зберегти наш мозок здоровим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою