Початок навчання у школі на годину пізніше може покращити настрій та підвищити успішність, вважають бразильські вчені.
Підліткова депресія
Співробітники Університету Фронтейра Сул (Бразилія) провели дослідження, в ході якого дійшли висновку, що пізніший час початку занять у школі ефективно для збільшення тривалості сну та підвищення настрою
Як відомо, добовий ритм, який складається з 24-годинного циклу, значно змінюється в підлітковому віці та може ускладнити неспання вранці. Так, до статевого дозрівання дитина відчуває сонливість близько 20–21 години. А під час його почуття сонливості може зміститися на кілька годин — від 21 до 23 години.
Оскільки добовий ритм спонукає багатьох підлітків природним чином лягати спати пізно, це ускладнює раннє пробудження. Тому зміна часу початку занять у школі стала б найкращою стратегією для розв’язання проблеми сну підлітків, стверджують фахівці.
Вчені провели дослідження за участю 48 учнів. Усім їм запропонували протягом трьох тижнів носити актіграфи — наручні пристрої, які записують цикли сну та неспання.
Під час тижня «А» та тижня «С» школа починалася у звичайний час — 7:30 ранку. Але під час тижня «В» початок уроків було відкладено на одну годину, до 8:30 ранку. Через це підлітки могли прокидатися пізніше протягом тижня «В» (7:42 ранку) у порівнянні з тижнями «A» та «С» (6:54 ранку). Як виявилося, під час другого тижня успішність підлітків значно підвищилася, а настрій покращився. Незважаючи на це, педагоги поки що не думають змінити час навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини