1. Перш ніж лягти відпочивати, звільніться від поточних справ і турбот, заспокойтеся й розслабтеся. Прослухайте тиху ніжну, заспокійливу музику. Прийміть теплий душ або ванну. Впустіть у кімнату свіже повітря, дихаєте повними грудьми.
Здоровий сон - у добре провітреній кімнаті
2. Якщо у вашу звичку входить читання перед сном, то для такої мети підберіть легку або кумедну книгу. Від перегляду телевізійної передачі або прочитання книги, яка викликає у вас бурхливі емоції або напругу, краще утриматися.
3. Якщо ви втомилися і хочете спати, краще це зробити без зволікання, не затримуючись на перегляд цікавої передачі. Інакше долаючи дрімоту, ви проганяєте сон, після чого вам важче буде заснути, а вранці залишиться відчуття «розбитості».
4. Увечері утримайтеся від вживання кави, чаю, алкоголю чи куріння, оскільки вони збуджують нервову систему і заважають засипанню.
5. Кращим місцем для сну виберете найбільш тиху кімнату. Навіть якщо вашому сну не заважає вуличний шум або інші фактори, проте він засмучує ритм сну. Щоб уникнути цього перед сном у вуха вкладайте шматочок вати.
6. Необхідно пам'ятати, що найкращий час для здорового сну - до настання півночі. Тому лягати намагайтеся не пізніше 22:00-22:30 годин і строго в певний час.
7. Для забезпечення повноцінного відпочинку необхідно спати при відкритому вікні або в добре провітреній кімнаті. Це сприяє швидкому засинанню і повноцінному відпочинку.
8. Також відомою причиною порушення сну може виступити відчуття голоду або навпаки - переїдання. Тому перед сном утримається від вживання жирної і важкої їжі.