Жінки особливо схильні до стресу, викликаного гормональними змінами. У період статевого дозрівання, встановлення менструального циклу, вагітності й клімаксу рівні гормонів нестабільні, що і викликає стрес.
Емоційні та фізичні зміни, хвороби, вплив навколишнього середовища (наприклад, сильний холод або нестерпна спека, велика висота над рівнем моря і токсини) - ось найпоширеніші причини стресу. Надмірне фізичне напруження і навантаження швидко призводять до виснаження організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як досягти успіху на роботіСтрес може сприяти (або навіть викликати) розвитку практично будь-якого захворювання, від болю в попереку і безсоння до раку й астенічного синдрому (багато хто плутає астенічний синдром на фіброміалгію).
Часто саме стресом пояснюється відсутність менструації або рясні менструальні виділення. Викликаний стресом гормональний дисбаланс може спровокувати зростання фіброідних пухлин і ендометріозу, а також ускладнює зачаття для пар, у яких є проблеми з фертильністю.
Хвороби серця - найпоширеніша причина смерті американок. Причиною гіпертонії, серцевих нападів, прискореного серцебиття і інсульту часто буває саме стрес.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як перестати бути лінивим.