Аромат свіжоспеченого хліба біля піцерії в московському торговому центрі «Атріум» за місяць збільшив кількість відвідувачів на 40%, а виручку від продажу піци - на 30%. Ледве вловимий запах бузку в магазинах Zara тепер приваблює на 15-20% більше клієнтів (дослідження компанії Aroma-profi). Аромамаркетинг - один з найбільш потужних і недорогих способів підняти продажі. Правда, і помилок він не прощає. Як уникнути помилок?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки часу потрібно чоловіку аби закохатисьЗапахи пробуджують пам'ять - вони швидше, ніж картинки і звуки, оживляють в нас спогади і викликають сильні емоції. На цьому і побудований аромамаркетинг - компанії використовують запахи квітів, фруктів, імбирного печива, яблучного пирога, спецій, шоколаду, кави, свіжоскошеної трави, шкіряного дивану і навіть постільної білизни, щоб встановити емоційний зв'язок з клієнтами, спонукати їх затриматися довше, зробити спонтанну покупку і повернутися не один раз. Ціни за ароматизацію приміщень коливаються від 1000 до 20 000 рублів на місяць за 100 квадратних метрів. Стандартний показник ефективності - зростання продажів на 15-30% протягом місяця.
Першопрохідці аромамаркетингу - мережі супермаркетів, готелів, кафе і магазинів, кінотеатри, авіакомпанії, автомобільні концерни. Найсильнішу віддачу від цієї технології почувають компанії, які працюють на фоні великої кількості конкурентів, - наприклад, бутики в торгових центрах. Унікальний (брендовий) запах одразу виділяє їх серед безлічі клонів.
Універсальні аромати, такі як запах ялини і мандаринів під Новий рік, відрізняються від брендових (унікальних) тим, що їх може використовувати будь-яка фірма. Вони завжди є в наявності в лінійці виробників ароматів, де від 1000 варіантів запахів. Однак застосовувати їх, на відміну від унікального запаху бренду, варто лише час від часу і з вагомої причини - скажімо, в період сезонних розпродажів, коли вам потрібно досягти піку купівельної активності.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як завжди мати гарний настрій