Вчені з Медичного центру, розташованого на території Університету Колумбії прийшли до висновку, що люди, яким частіше доводиться стикатися з почуттям тривоги, ризикують дістати серцевий напад на 27% частіше в порівнянні з іншими людьми.
Вчені Дональд Едмондсон і Софія Річардсон і на протязі близько 14 років спостерігали за людьми, які були поділені на групи в залежності від величини випробовується ними стресу.
За результатами своїх досліджень учені прийшли до висновку, що ефект стресу аналогічний дії п'яти сигарет, що викурюються людиною за день.
Так концентрація холестерину підвищується на 2,8 ммоль, а тиску збільшується на 2,7 / 1,4 мм. Причому підвищення концентрації холестерину на таку величину перевищує норму для осіб, які перенесли серцевий напад або інсульт в 2 рази, а також призводить до загострень серцевих захворювань, оскільки викликає атеросклероз, тобто звуження судин.
Лікарям давно відомо, що в 50% випадків серцевих нападів і інсультів їх причиною є гіпертонія.
Результати цих досліджень також показують, що ступінь впливу стресу не залежить від статі людини, але залежить від його віку.
Люди з більш вікових груп демонстрували більшу залежність проблем з серцем і стресу.
Однак найбільше шансів отримати серцевий недуга в результаті перенесеного стресу мають люди, у яких спочатку є чинники ризику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен