Розсилка на електронній пошті, постійні повідомлення з соцмереж або сповіщення про оновлення прошивки телефону - головні чинники, які, здається, не дозволяють смартфону замовкнути хоча б на хвилину. Але жоден з них не повинен порушувати ваш сон.
І хоча вчені вже десятки раз довели, що наша залежність від гаджетів (зокрема випромінювання блакитного світла) згубно позначається на нашому здоров'ї, типовий ранок кожної другої людини все ж починається з телефону. Загалом, варто нарешті визнати, що спати в одній кімнаті, де знаходиться смартфон не варто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вплив смартфонів на здоров'я людейТак чому ж старий добрий будильник кращий, ніж програма на сучасному гаджет? Для початку тим, що він не випромінює характерне для електроніки блакитне світло, яке пригнічує вироблення мелатоніну - гормону, який виробляється в шишковидних залозах головного мозку, відповідає за регуляцію сну і вимагає повної темряви для нормального функціонування.
Зловживання телефонами (особливо вночі) може порушити ваші циркадні ритми (внутрішній годинник тіла), що не тільки компрометує кількість і якість сну, а й може стати причиною виникнення інших проблем, починаючи з травної системи організму і закінчуючи гормонами.
А чому не можна спати в одній кімнаті з телефоном? Фахівці пояснюють, що, коли в спальні присутній телефон, навіть якщо ви не відповідаєте на робочі листи і не перевіряєте стрічку в Instagram, кімната на підсвідомому рівні асоціюється у вас з роботою (звідси стрес, тривожність), а не з місцем для відпочинку. Плюс, часто виникає спокуса на ніч перевірити соцмережі.