1. Одним з найважливіших процесів, який автоматично запускає по ланцюгової реакції всі інші механізми старіння, є оксидантний (окислювальний) стрес. Як виявилося, вся справа в наших далеко не простих відносинах з киснем. Здавалося б, ми без нього і хвилини не в силах прожити. Але саме він, а точніше, він з різного роду частинками газів, випарів та іншими «подарунками» повітря сучасного мегаполісу, призводить до того, що в наших клітинах відбуваються незворотні зміни: починаючи з пошкодження клітинних мембран і закінчуючи руйнуванням ДНК клітини.
2. Гормони- оркестр нашого організму. І від того, наскільки злагоджено вони грають, залежатиме, чи зможемо ми зберегти «капітал молодості» чи ні. У нашому організмі налічується більше сотні різновидів гормонів. Вони виробляються залозами внутрішньої секреції і через кров надходять до органів. Їхній дефіцит не менш шкідливий ніж погана робота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уповільнюємо старіння часником3. Поки ми юні, наш організм переповнений енергією і робить все, щоб ми відмінно себе почували і виглядали. 95% цієї енергії виробляється в «електричній станції» клітин - мітохондріях. Саме на мітохондріях сходяться дві найважливіші наші потреби: їжа і повітря. За допомогою кисню вони виділяють з поживних сполук енергію, переводячи її в потрібну для клітини форму. З віком ряди мітохондрій рідшають, а ті що залишилися різко втрачають силу. Без них клітина теж здатна якийсь час виробляти енергію, але менш ефективно. Це і призводить до старіння організму.
4. Ще один механізм нашого старіння - утворення поперечних зв'язків між молекулами колагену і еластину, які призводять не тільки зниження еластичності і міцності цих компонентів сполучної тканини, але й порушують процес дифузії поживних речовин від капілярів до клітин і ефективне видалення продуктів їх життєдіяльності.
5. Фахівці anti-age медицини не втомлюються повторювати, що в основі всіх наших передчасних вікових змін лежать проблеми шлунково-кишкового тракту. Дослідження показали, що саме в ньому сконцентровано більше 65% захисних імунних сил нашого організму. А тому від його стану залежить і те, чим ми хворіємо, і як швидко старимся.