Особлива риса головного мозку довгожителів, які зберігали когнітивні здібності в похилому віці, пов'язана з рідкісним типом укрупнених мозкових клітин, названих нейронами фон Економо. Активізуючись в корі головного мозку, вони здатні з високою швидкістю передавати інформацію та забезпечувати прямий зв'язок між віддаленими його ділянками.
Згідно з дослідженнями, формування веретеноподібних нейронів у людини починається лише з 35-го тижня життя в утробі матері. У момент народження їх налічується не більше 15% від кінцевого числа, проте наступні 8 місяців у малюка проходить їхній бурхливий розвиток, в мозку 4-річної дитину веретеноподібні нейрони сформовані вже в такому вигляді, в якому вони залишаються і в дорослому житті.
Аналізуючи зміст укрупнених клітин у довгожителів, американські фахівці помітили особливість - у них чисельність нейронів фон Економо значно перевищувала показник їхніх 20-річних опонентів. У мозку людей 50-60 років ділянка розташування веретеноподібних нейронів виявився набагато тоншою, ніж у довгожителів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі