Вчені Лейпцігського університету (Німеччина) з'ясували, що вправи на витривалість, наприклад, біг, плавання, лижі та велоспорт володіють ефективною антивіковою дією.
У дослідженні взяли участь 266 молодих людей, які раніше не займалися фізичною активністю. Фахівці випадковим чином розподілили випробовуваних на кілька груп. В одній з груп люди протягом шести місяців займалися вправами на витривалість (тривалий біг), в інший - високоінтенсивними інтервальними тренуваннями (розминка, чергування швидкого і повільного бігу і завершальний повільний біг), а в третій - силовими вправами. Остання група служила контролем, тобто люди в ній не змінили спосіб життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективна дієта для продовження життяЗаняття проводилися протягом 45 хвилин три рази на тиждень, і тільки 124 людини протрималися до кінця дослідження. Вчені проаналізували довжину теломерів в учасників і активність теломерази в білих клітинах крові, яку у добровольців взяли на початку експерименту і через 2-7 днів після його закінчення.
Виявилося, що у всіх випробовуваних, які робили вправи на витривалість, збільшилася довжина теломерів, що захищають ДНК від ушкодження під час реплікації хромосом, а також підвищилася активність теломерази, що відновлює теломери. Силові тренування не надали ефекту. На думку вчених, фізична активність впливає на рівень оксиду азоту в кровоносних судинах, що, в свою чергу, покращує роботу клітин.