Вчені Морської біологічної лабораторії (США) виявили механізм, за допомогою якого низька температура середовища сприяє збільшенню тривалості життя. На думку дослідників, головну роль в цьому відіграють специфічні гени, що кодують чутливі до холоду білки.
Відомо, що одним з факторів, що впливають на довголіття організму, є температура середовища і тіла. Багато видів безхребетних тварин живуть довше при низькій температурі. Однак, причини такої залежності досі погано вивчені. Вважається, що тривалість життя збільшується через зниження швидкості метаболізму, що, в свою чергу, зменшує клітинні пошкодження і темпи формування активних форм кисню. Деякі вчені припускають, що залежність опосередкована специфічним сигнальним шляхом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвична ознака довголіттяУ новій роботі дослідники проаналізували вплив холоду на 11 культур коловерток Brachionus rotifers, щоб перевірити, чи дійсно життя продовжується за рахунок термічних реакцій в організмі тварин. В цьому випадку у всіх культур тривалість життя повинна збільшитися однаково. Однак, результати експерименту показали, що цей показник підвищився на 6% в залежності від культури.
Крім того, біологи комбінували вплив низької температури і низкоуглеводноЇ дієти, що призвело до додаткового збільшення тривалості життя. Це пояснюється тим, що різні фактори можуть задіяти схожі клітинні механізми. На думку вчених, ключову роль відіграє ген, який кодує білок TRPA1, чутливий до холоду. Подальші дослідження допоможуть розробити методи боротьби зі старінням у людей.