Сучасне життя багато в чому є сидячим, і людям буває важко знайти достатньо часу, щоб почати рухатися. Дослідження, проведене вченими з Шаньдунського університету (Китай) і Університету Техасу (США), показало: фізичні вправи ефективні навіть якщо витрачати на них лічені хвилини.
Фахівцями були вивчені дані більш як 88 000 дорослих американців, за якими велися спостереження в період між 1997 і 2008 роками. На початку цього проекту всі учасники, люди від 40 до 85 років, були в цілому здоровим, тобто не мали хронічних захворювань. Після дев'ятирічної спостереження серед випробовуваних було зафіксовано близько 8000 смертей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активність, яка продовжує життяАналізуючи ризик людей померти на підставі наявних даних, дослідники прийшли до висновку, що "практично будь-яку кількість вправ знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань, раку або з якоїсь іншої причини". Вчені підтвердили, що навіть невелика кількість вправ вкрай корисно для підтримки здоров'я і продовження життя.
"Люди, які витрачали на легку або помірну фізичну активність від 10 до 59 хвилин щотижня, на 18% рідше стикалися з передчасною смертю, ніж ті, хто весь час сидів. У них також був на 12% нижчий ризик померти від серцево-судинних захворювань і на 14% нижчий ризик померти від раку", - констатували автори роботи.
У свою чергу, люди, чия щотижнева легка або помірна фізична активність становила від 50 до 149 хвилин, знизили свій ризик передчасної смерті на 22 відсотки в порівнянні з малорухомими людьми. Ті, хто витрачав на фізичні вправи до 300 хвилин в тиждень, знижували аналогічний ризик на 31%.