Обійми вкрай важливі для якості та тривалості життя, обійматися потрібно якнайбільше, причому робити це можна як з людьми, так і з тваринами.
Це сприяє виробленню «гормону щастя», який підвищує стійкість до стресів, розповіли психологи.
За словами кандидата психологічних наук, обійми важливі як для психічного, так і для фізичного здоров’я людини, оскільки в організмі виробляється так званий «гормон щастя» – окситоцин.
«Обійми сприяють виробленню гормону окситоцину. Окситоцин не лише підвищує здатність боротися зі стресами, а й дає нам відчуття добробуту, розслабленості та щастя», – пояснила лікар.
З колегою погодилася і психолог, яка наголосила, що окситоцин позитивно впливає на загальне самопочуття людини. Вона додала, що обійматися можна не лише з людьми, а й із тваринами. Практика тактильного контакту з вихованцями допомагає навіть у складних випадках – лікування через дотик практикується навіть у дітей з обмеженими можливостями здоров’я, при ДЦП, аутизмі та інших захворюваннях.
При цьому фахівці наголошують, що жодної норми обіймів не існує: чим їх більше, тим краще. Високий рівень окситоцину дозволяє людині відчути, що у разі неприємностей поряд є хтось близький, хто допоможе їх подолати.
Як приклад лікар нагадала про експеримент американського психолога Гаррі Харлоу, в якому новонароджені мавпи були відлучені від рідної матері і розділені на дві групи: одні росли з «сурогатною мамою» у вигляді ляльки, зробленої з дроту, а другим маму заміняла м’яка лялька. теплою лампою всередині. При цьому у другій групі тварини розвивалися абсолютно нормально – у разі небезпеки вони бігли до теплої ляльки та обіймали її. Примати виросли абсолютно адекватними, подорослішавши, змогли влаштувати свої сім’ї та практично не відрізнялися від мавп, які росли зі справжніми батьками. У той самий час тварини з першої групи постійно відчували стрес і тривогу, що негативно позначилося з їхньої психологічному розвитку.
«Тому якщо мавпам така важлива тактильність, що вже говорити про людей», – сказала фахівець.