Експерименти на гризунах показали вражаючі результати
Вчені виявили ген, пов'язаний з ожирінням та діабетом
Вчені з Соакського університету в рамках нового дослідження помітили, що у разі видалення в мишей CREB-регульованого коактиватора транскрипції 1 (CRTC1) вони починали набирати вагу, що вказує на пригнічення ожиріння цим геном.
CREB-регульованим коактиватором транскрипції 1 (CRTC1) називають білок, який кодується геном CRTC1 у людини. Його зафіксували в головному мозку, печінці, скелетних м'язах, слинних залозах та численних відділах ЦНС.
Команда дослідників, до якої увійшов професор Сігенобу Мацумура з Вищої школи людського життя та екології, аналізували процес пригнічення механізму ожиріння CRTC1. Зокрема, вони вивчили нейрони, що експресують рецептор меланокортин-4 (MC4R).
За словами вчених, мутації гена MC4R є причиною ожиріння, а тому виникло припущення, що через експресію CRTC1 у нейронах, які експресують MC4R, знижується ожиріння. Експерти вивчили, як пов'язана втрата CRTC1 з ожирінням та діабетом, досліджуючи спеціальних мишей.
Результати дослідження показали, що у тварин, позбавлених CRTC1 у нейронах, які експресують MC4R, немає відмінних рис від контрольних мишей за критерієм маси тіла на звичайному раціоні. Однак коли гризунів з дефіцитом CRTC1 вирощували на дієті, яка мала високий вміст жирів, тварини починали переїдати і ставали суттєво товстішими у порівнянні з тваринами з контрольної групи. Також у них розвивався діабет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму