Чоловіки статистично частіше за жінок переносять інфаркт міокарда у віці до 55 років. Але в наступні роки частота випадків інфаркту стає вищою у представниць прекрасної статі.
Інфаркт у жінок та чоловіків
У віці від 55 до 65 років на перше місце виходять жінки. Пов'язано це із настанням менопаузи.
Кровоносні судини у жінок стають дуже вразливими через скорочення кількості естрогену в організмі. Цей статевий гормон перестає вироблятися з настанням менопаузи, і оскільки він відповідальний за еластичність судин, з його скороченням вони стають жорсткішими і схильнішими до накопичення атеросклеротичних бляшок. В результаті жінки починають страждати від серцево-судинних патологій.
Одна з проблем полягає в тому, що інфаркти, що виникають у жінок, можуть відрізнятися своєю клінічною картиною від чоловічих, їх важко вчасно ідентифікувати.
У жінок симптоми інфаркту міокарда часто стерті: загальне нездужання, нудота, слабкість, почуття занепокоєння і втрата апетиту, біль у животі, лопатках, руках.
«Жіночий» інфаркт може бути не видно на ЕКГ, що лише ще більше ускладнює його діагностику. Як результат, специфічна допомога жінкам частіше ніж чоловікам надається із запізненням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?