Якщо у вас діагностували гіпертонію, то лікар вже запропонував вам певний варіант харчування, який допомагає підтримувати тиск в нормі. При цьому є низка напоїв, які також дозволяють контролювати артеріальний тиск, і це підтверджено науково
П'ять напоїв, які зменшать тиск
Взагалі вживання достатньої кількості рідини дуже важливе для підтримки нормального кров'яного тиску. До того ж до складу багатьох напоїв входять антиоксиданти та поживні речовини, що покращують кровотік. Ось п'ять різновидів напоїв, які позбавлять підвищеного тиску.
Вода. Цей напій універсальний і до того ж вважається найкращим вибором регулювання тиску. Справа в тому, що, як свідчать дослідження, нестача води може сильно позначитися на показниках тиску. Вчені стверджують, що якщо баланс рідини в організмі порушений, це може різко знизити або підвищити артеріальний тиск.
Буряковий сік. У цьому соку містяться речовини, що розширюють судини та забезпечують нормальний кровотік. У дослідженні 2014 року, результати якого були опубліковані в Hypertension, учасники, які випивали протягом 14 днів трохи більше 8 унцій (приблизно 240 мл), змогли знизити систолічний і діастолічний тиск.
Гранатовий сік. До його складу входить багато калію та антиоксидантів. Дослідження демонструють, що якщо регулярно пити цей сік, то можна знизити систолічний та діастолічний артеріальний тиск.
Зелений чай. Цей різновид чаю відрізняється потужними антиоксидантними властивостями. У різних наукових працях говориться, що він знижує як діастолічний, і систолічний кров'яний тиск.
Низькокалорійне молоко. Дослідження 2006 року показало, що у тих, хто вживав понад три порції молочних продуктів на день, ризик розвитку гіпертонії був нижчим на 36 відсотків порівняно з тими, хто їв лише півпорції на добу. Причому у тих, хто вибирав знежирені продукти, ймовірність виникнення підвищеного тиску була ще нижчою. Згідно з іншим дослідженням, проведеним у 2018 році, велика кількість нежирного молока допомагає знизити показники систолічного та діастолічного тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини