Ферментовані продукти збагачують мікробіом кишечника.
Ферментовані продукти
Стан кишкової мікробіоти (спільноти бактерій, що мешкають у кишечнику) значно впливає на стан організму. Від бактерій кишечника залежить імунітет, боротьба із запаленнями і навіть настрій. Чим кращий та різноманітніший склад мікробіоти, тим більше організм захищений від різних негативних процесів.
Різноманітний та збалансований кишковий мікробіом сприяє уповільненню старіння – завдяки йому легко підтримувати здорову вагу, довше зберігається добрий стан шкіри, волосся, суглобів, відсувається настання вікових хвороб.
На склад мікробіоти можна вплинути харчуванням. Чим більше корисних речовин отримують корисні бактерії кишечника, тим краще склад спільноти бактерій.
Важливо вживати достатню кількість клітковини. Її джерелом є такі продукти як цільнозернові крупи, коричневий (нешліфований) рис, цільнозерновий овес, висівки, булгур, бобові, горіхи, овочі та фрукти.
Також радимо їсти для уповільнення старіння ферментовані продукти, які отримують шляхом бродіння. Квашена капуста, кімчі, квашені яблука, солоні огірки та помідори та багато інших соління дуже корисні завдяки позитивному впливу на мікробіоту. Є дані, що довголіття південнокорейців — багато в чому результат їхнього раціону, насиченого ферментованими продуктами.
Вживати клітковину та ферментовані продукти можуть без наслідків не всі. При наявних проблемах із ШКТ їх включення до раціону має обговорюватися з лікарем.