Гормональні зміни, що викликають потяг до солоного, можуть пояснюватися захворюванням.
Бажання їсти солону їжу
Пристрасть до солоного може бути пов'язана з гормональною перебудовою, наприклад, під час передменструального синдрому або вагітності, а також недосипом, втомою і стресом. Може вказувати і деякі захворювання.
Підвищене бажання їсти солоне є однією з ознак хвороби Аддісона, при якій порушується робота надниркових залоз та знижується рівень гормонів, відповідальних за регуляцію балансу рідини. Крім того, потяг до солі спостерігається при синдромі Барттера, коли порушується нормальна робота нирок, і сіль разом з іншими мінералами виводиться з організму аномально швидко.
Інші можливі причини загостреного бажання є солону їжу – зневоднення клітин, інфекції сечостатевої системи, дисбаланс мікроелементів, дефіцит електролітів.
Чому постійно хочеться чогось солодкого чи жирного?
Основні причини потягу до солодкого: дисбаланс ШКТ, підвищена кислотність, надлишок патогенної мікробіоти в кишечнику, підвищений рівень кортизолу, нестача жирів та білків, дефіцит триптофану.
Основні причини потягу до жирного: дефіцит кальцію та магнію, проблеми ШКТ, погане засвоєння жиророзчинних елементів, стрес, недосипання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу