Вітаміни - це органічні речовини, які ми отримуємо щодня разом з їжею. Але якщо їх необхідна кількість не потрапляє в організм природним шляхом, варто приймати харчові добавки. Британський лікар, фармацевт Дебора Лі зазначає, що не потрібно додатково забезпечувати себе вітамінами, якщо дотримуватися здорової дієти. Однак прийом деяких вітамінів необхідний при певних захворюваннях або життєвих обставинах
Вітаміни на кожен день: 3 види і умови їх прийому
Вітамін B9 (фолієва кислота)
За словами доктора Лі, фолієва кислота необхідна як при плануванні, так і під час вагітності. Жінкам рекомендується приймати 400 мкг фолієвої кислоти в день протягом трьох місяців до моменту зачаття дитини, і протягом першого триместру, щоб знизити ризик народження дитини з пороком розвитку нервової трубки таким як Spina bifida (розщеплення хребта) або аненцефалія.
Вітамін D
Вітамін D допомагає контролювати метаболізм і міцність кісток, керує імунною та нервовою системами. При цьому його дефіцит часто спостерігають у жителів північних широт. Дорослим в залежності від місця проживання рекомендується приймати не менше 10 мкг / день (400 МО).
Залізо
Добавки з залізом часто призначають пацієнтам з анемією. Уточнюється, що вони можуть мати побічні ефекти і не повинні використовуватися, якщо немає дефіциту цієї речовини. При цьому людям з груп високого ризику з порушеннями засвоєння поживних речовин може також знадобитися спільний прийом інших вітамінів.
Варто приймати вітаміни при:
- захворюваннях кишечника (виразковий коліт, хвороба Крона, целіакія і т.д.) або розладах харчової поведінки; - ризик остеопорозу (наприклад, жінкам в постменопаузі лікарі рекомендують додатковий прийом кальцію і вітаміну D); - вживанні великої кількості алкоголю і недостатньому харчуванні, щоб знизити ризик печінкової недостатності.
Як зазначає доктор Лі, найважливіше - дотримуватися здорової дієти, їсти свіжі продукти, включаючи фрукти та овочі. Живильні речовини краще отримувати з їжі, ніж з будь-яких таблеток або капсул.
"Антиоксиданти, які ви отримуєте з свого раціону, протидіють реактивним формам кисню, запобігають ушкодженню клітин організму і знижують ризик серцевих захворювань, інсульту , раку, діабету і деменції. Ось чому треба їсти зелень! На жаль, простий прийом антиоксидантів в якості добавок не має такого ж ефекту ", - уклала фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?