Важливо розуміти різницю між жорсткою та м'якою водою.
Зокрема, всі вже помітили, що в одному типі води мило милиться гірше. Тоді це означає, що це жорстка вода. Жорсткість води визначається концентрацією розчинених солей лужноземельних металів, кальцію і магнію.
Жорсткість водопровідної води може відрізнятися не тільки між різними регіонами, але також може змінюватися протягом року.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, жорстка вода визначається вищим вмістом карбонату кальцію (СаСОЗ).
М'якою воду називають при вмісті до 60 мг/л СаСОЗ, вода з вмістом від 120 до 180 мг/л визначається, як вода середньої жорсткості, тоді як вміст 180 мг/л СаСО3 - до дуже жорсткої.
Карбонат кальцію розпадається на кальцій і карбонат в травному тракті, тому вільний кальцій стає біодоступним і може давати значний внесок в добове споживання кальцію.
В одному з досліджень вчені оцінили вплив споживання жорсткої води (255 мг/л) на зміну параметрів сечі 18 пацієнтів, у яких раніше утворювалися кальцій оксалатні камені.
В результаті у всіх пацієнтів, які пили жорстку воду спостерігалося збільшення концентрації кальцію (але не оксалату) в порівнянні з питтям м'якої води.
Зі збільшенням жорсткості води відбувається збільшення концентрації цитрату і магнію, що має захисний ефект від каменеутворення.
Зазначається, що при кальційоксалатних каменях сильне обмеження споживання кальцію не корисне - його повинно бути в середньому 1000-1200 мг на добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму