Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Амбліопія

Категорія: 

Амбліопія - зниження гостроти зору, яке не піддається корекції окулярами, контактними лінзами і зумовлене функціональними розладами без видимих анатомічних змін у структурах ока. Рефракційна амбліопія, як правило, двобічна, виникає при природжених аномаліях рефракції обох очей (висока гіперметропія, астигматизм, висока міопія).

Анізометропічна амбліопія - однобічне зниження гостроти зору ока з більшою аномалією рефракції у хворого з анізометропією.
Дисбінокулярна амбліопія - зниження гостроти зору косого ока. Косоокість, що виникла в перші 1,5-2 роки життя, часто супроводжується нецентральною зоровою фіксацією амбліопічного ока. Обскураційна амбліопія зумовлена природженими або рано набутими помутнінням рогівки, кришталика, склоподібного тіла, птозом і характеризується збереженням зниженого зору після усунення цих вад. Істерична амбліопія розвивається раптово після психічної травми у хворих на істерію. Як правило, вона двобічна. Зниження гостроти зору супроводжується розладами кольоровідчування, концентричним звуженням поля зору, світлобоязню, порушенням акомодації. Іноді сліпота повна, але зберігається реакція зіниць на світло.

Лікування амбліопії


Лікування амбліопії (за винятком істеричної) плеоптичне. При рефракційній, анізометропічній, дисбінокулярній формах його розпочинають у дитячому віці якнайраніше, після призначення окулярів для постійного носіння. Воно полягає в безперервному тривалому (не менше ніж на 3 міс) виключенні (оклюзії) ока, шо бачить краще, за допомогою пов'язки, оклюдорів, методу пеналізації, а також виконанні в домашніх умовах вправ для тренування зору амбліопічного ока (малювання, розфарбовування малюнків, вишивання, ігри з мозаїкою, кубиками, лото тощо). В ортоптичних кабінетах поліклінік проводять стимуляцію сітківки амбліопічного ока, застосовуючи методи послідовного образу Кюпперса, локального подразнення сліпучим світлом Е.С.Аветисова, фігурних сліпучих полів В.О.Розенберга, метод М.О. Ковальчука, а також вправи за допомогою спеціальних приладів (макулотестер, амбліотренер, коректор-локалізатор та ін.). При обскураційній амбліопії таке плеоптичне лікування розпочинають після відновлення прозорості середовищ ока, виправлення птозу.
Лікування істеричної амбліопії - психо-, гіпно-, рефлексотерапія; призначення бромідів тощо.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus