Мало хто зважиться сперечатися про важливість фізичної активності, але думки про те, коли найкраще робити вправи, часто розходяться
Деякі стверджують, що для тренувань ідеально підходить ранок, оскільки після відпочинку організм готовий до нових навантажень, інші впевнені, що краще за все тренуватися ввечері.
Тренер Діна Хаммонд-Блекберн розповіла, що ключем до довголіття є тривалість тренування під час певного часу доби. Дослідження, опубліковане в Integrative Medicine Research, показало, що коротке тренування краще залишити на вечір. «Однак при більш тривалих тренуваннях (60 хвилин і більше) різниця у впливі від часу доби практично була відсутня», - додала вона.
Спеціаліст пояснила, що, хоча вправи сприяють поліпшенню багатьох біологічних функцій, останні також беруть участь в самій фізичної активності. Причому одним з ключових процесів є вироблення і вивільнення гормонів, зокрема, тестостерону і кортизолу. Обидва грають ключову роль у відновленні і підтримці тонусу м'язів.
За словами тренера, баланс між цими гормонами має більш сприятливий ефект після тренування ввечері, а не вранці.
В даний час немає однозначної відповіді на питання про те, в який час найкраще робити вправи для довголіття. Однак слід зазначити, що навіть більш короткі тренування можуть додати кілька років до життя, заявила Хаммонд-Блекберн. Численні дослідження показали, що невелика кількість вправ в тиждень теж знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань, запобігає розвитку деяких видів раку, знижує ризик остеопорозу і збільшує тривалість життя.
Недавнє дослідження довело, що навіть 11 хвилин тренування в день можуть забезпечити довголіття. Вчені прийшли до висновку, що помірна активність, яка включає ходьбу, їзду на велосипеді і танці, підвищує частоту серцевих скорочень і покращує кровообіг.