Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Повсякденні продукти, від яких хочеться спати

11:00, 17 Вер 2015 · Категорія: Харчування · Переглядів 3075 · 

The Huffington Post опитав експертів з харчування, які продукти змушують рахувати години до того моменту, коли можна буде відправитися в ліжко. Список виявився несподіваним.

Продукти, які викликають сонливість

Продукти, які викликають сонливість



Листя салату
«Я починаю хвилюватися, якщо клієнтка приходить і повідомляє, що їла сьогодні на ланч тільки салат», - говорить фахівець з харчування Елізабетта Політі (Elisabetta Politi). Чому? Тому зазвичай це декілька салатного листя, трохи нарізаної морквини і заправка. І все. Миска овочів, без білка і вуглеводів, означає, що ви не отримали достатньо енергії для того, щоб повноцінно провести залишок дня. «Якщо ви отримали 200 калорій з жменьки брокколі і салату, нічого дивного, що вже до 16:00 ви будете почувати себе втомленою і голодною», - зазначає Політі. У тому, як скоро ви втратите енергію, важливу роль відіграє вибір заправки - якщо вона містить цукор, сонливість наступить ще швидше.

Тому в ідеальному салаті повинні поєднуватися некрохмалисті овочі: кольорова капуста або солодкий перець, джерела білка - гриби, біле куряче м'ясо і складні вуглеводи, такі, як кіноа або молоді соєві боби - вони забезпечать вас енергією надовго. Заправити такий салат слід оливковою олією холодного віджиму і оцтом або лимонним соком.

Сир і йогурт
Сумно, але факт: причиною підвищеної стомлюваності можуть бути молочні продукти. Цілком можливо, що у вас не виникало ніяких проблем з їх переварюванням, коли ви були молодшими, але непереносимість молочного білка може розвиватися з віком, і одним з її симптомів є відчуття постійної втоми. «Щонайменше 50-60% моїх пацієнтів скаржаться на занепад сил, і за моїми оцінками, від 20 до 30% з них починають відчувати себе краще, відмовившись від молочних продуктів», - розповіла фахівець з інтегративної медицині Лайла Блейк-Гамбс (Lyla Blake-Gumbs).
Біологічний механізм, що лежить в основі цього феномена, поки до кінця не ясний, але вчені припускають, що в організмі розвивається імунна реакція на молочні білки, що і проводить до занепаду сил. Це не єдиний симптом непереносимості лактози, зазвичай він супроводжується проявами з боку шлунково-кишкового тракту, але, за словами Блейк-Гамбс, іноді буває, що вони відсутні. У цьому випадку люди не пов'язують свій стан з неправильним харчуванням і не звертаються за допомогою до фахівців.

Тим часом молочні продукти настільки широко поширені в якості продукту харчування, що важко собі уявити, як без них обійтися. Молочні компоненти є в складі багатьох бакалійних продуктів, наприклад, вони є скрізь, де на упаковці зазначено «зі смаком карамелі».
Блейк-Гамбс радить: якщо ви відчуваєте занепад сил після молочних продуктів, варто спробувати під керівництвом лікаря перейти на «виключає дієту». Цей метод полягає в тому, що всі потенційні винуватці поганого самопочуття спочатку повністю видаляються з вашого раціону, а потім поступово повертаються в нього, але по одному. Це дозволяє точно визначити, з яким продуктом харчування пов'язані ваші симптоми.

Банани або горіхи
Вони багаті магнієм, який допомагає розслабленню м'язів (препарати з магнієм часто призначають при безсонні). Крім бананів, магнію багато в мигдалі, кеш'ю та арахісі. Розслаблюючий ефект бананів і горіхів проявляється особливо яскраво, якщо у вас в організмі спостерігається дефіцит магнію. Його основні симптоми - втрата апетиту, нудота і підвищена стомлюваність. У групі ризику хворі на діабет 2-го типу, шлунково-кишковими захворюваннями та целіакію (непереносимістю глютену). Якщо ж у вас немає дефіциту магнію, їжте банани і горіхи спокійно, спати ви від них, швидше за все, не захочете.

Пізня вечеря
Іноді так буває, що доводиться щільно вечеряти прямо перед сном. Тут все залежить від того, що саме ви їсте, - правильні продукти допоможуть вам зануритися в глибокий, такий, що приносить відпочинок всьому організму, сон, а неправильні приведуть до поганого сну і залишать поганий післясмак на весь наступний день. До останніх відноситься їжа, що сприяє підвищенню кислотності шлункового соку, - м'ясо, яйця, молочні продукти. Якщо ви з'їли страви з них за 2:00 до сну і пізніше, то велика ймовірність того, що вночі ви будете страждати від гастроезофагеального рефлюксу - закидання кислого вмісту шлунку в стравохід. Тим, хто схильний до такого стану, Блейк-Гамбс не радить вживати «кислу» їжу навіть за 4:00 до сну. Якщо вам ніяк не уникнути пізньої вечері, краще з'їсти «лужні» продукти - фрукти, овочі, цільнозернові, горіхи, в першу чергу мигдаль. Тоді ваш сон не буде порушений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 5 продуктів, які продовжать вашу молодість та життя

Випадковий шматочок торта під час суворої дієти
Дослідження показали, що шлунково-кишковий тракт підлаштовується до того, що ми їмо. Якщо ви сидите на дієті з низьким вмістом жирів і вуглеводів, організм починає виробляти менше шлункового соку і ферментів, що допомагають легко розщеплювати ці речовини. Тому якщо вони несподівано і в порівняно великій обсязі потрапляють в шлунок, для їх перетравлення потрібно набагато більше енергії, ніж зазвичай. Отже, будьте готові до того, що слідом за частуванням вам негайно захочеться прилягти й поспати.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:30
Золоті правила, як не отруїтися в спеку
22:30
Рослина, яка врятує від холестеринових бляшок
15:30
Популярна спеція може призвести до конвульсій
10:30
Запашна приправа з сечогінним та антисептичним ефектом
7:30
Рослина, яка покращить роботу імунної системи
0:20
Топ-5 корисних властивостей базиліка
22:30
Як правильно вживати м'яту в їжу
17:30
5 мінусів для організму від вживання цукру
13:30
Симптоми отруєння харчовими добавками
10:30
Чим можна отруїтися влітку. Топ-3 найнебезпечніші продукти
9:30
Коли клітковина погано впливає на організм
6:30
Причини, через які вночі хочеться пити
1:20
6 причин регулярно пити зелений чай
0:20
7 плюсів від вживання у їжу клітковини
22:30
7 видів брехні про знежирені продукти
17:30
4 міфи про дитячий кефір, котрі вже розвінчали
10:30
Які продукти заборонені для дітей до 5 років
9:30
5 напоїв, які вранці можуть замінити каву
6:30
6 продуктів для людей з підвищеним тиском
1:20
Користь і шкода від червоної ікри
19:00
Міфи про яблука, котрі вже треба спростувати
13:00
Корисні продукти для наших зубів
11:00
9 причин пити багато води
9:00
Плюси і мінуси жувальної гумки
7:00
Горіх, котрий несе в собі суцільну користь
19:00
Їжа, котра поповнить запаси вітамінів навесні
17:00
5 корисних властивостей гарячого какао
13:00
7 продуктів, котрі пришвидшують обмін речовин
7:00
Як чайний гриб впливає на людину
22:30
Кому заборонено їсти кавун
17:30
Користь і шкода для здоров'я від вживання гвоздики
12:30
Кому не можна додавати в їжу лавровий лист
7:30
Топ-5 міфів про харчування, в які досі вірять люди
1:20
Топ-5 продуктів, які викликають у людини залежність
23:30
Три небезпечні продукти, які обманюють наш мозок
21:30
Неприємні ознаки залежності від кави
15:30
5 продуктів, які позбавляють людину сили
10:30
Топ-5 продуктів, які наповнять організм кальцієм
8:30
Правильна їжа для мікрофлори кишківника
6:30
Продукти, котрі допоможуть вам знизити стрес
Здоров'я в соцмережах: