Ужиті на десерт фрукти приносять мало користі. Опинившись в шлунку "поверх" іншої їжі, вони будуть бродити. Найкраще їсти фрукти приблизно через пару годин після обіду.
Куплені овочі та фрукти потрібно зберігати в холодильнику. При цьому не слід купувати їх про запас. Якщо овочі та фрукти не планується вжити в їжу протягом найближчих днів, краще віддати перевагу їх замороженим аналогам. Тому що заморожені овочі та фрукти зберігають більше вітамінів, ніж свіжі, але ті, що довго зберігалися в холодильнику.
Додавати сіль і соус в салати зі свіжих овочів потрібно безпосередньо перед подачею на стіл. В іншому випадку овочі встигнуть виділити сік і вітаміни просто окислятся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як харчуватися, щоб бути здоровоюВітаміни руйнуються від кулінарної і теплової обробки, і це неминуче. Однак якщо овочі нарізати великими шматками, вітамінів в приготованому блюді збережеться більше. Чистити овочі краще прямо перед приготуванням. Варіння потрібно починати в киплячій воді, а не в холодній. Крім того, готові овочі не варто зберігати у відварі. Всі ці заходи допоможуть зберегти вітаміни.
Вітаміни А, Е, D і К є жиророзчинними. Тому для їх засвоєння необхідно щодня вживати рослинну олію, як мінімум, одну столову ложку.
Заморожені фрукти і ягоди можна розморожувати у воді - при такій розморозці пропадає багато корисних речовин. А заморожені овочі взагалі не потрібно розморожувати перед приготуванням.
Іноді кількість вітамінів в продуктах можна навіть примножити. Приміром, квашена капуста, сушена шипшина, перетерта з цукром смородина, а також мочені яблука, брусниця, журавлина і морошка корисніші, ніж вихідні продукти.
Хорошим способом зберегти на зиму вітаміни в ягодах і фруктах є їх сушка. Тільки процес сушіння слід організовувати не на сонці, а в сухому, теплому і добре провітрюваному приміщенні.