Увага! Перш ніж пити якісь гепатопротектори, треба розвантажити печінку (5-7 днів пропити печінкові трав'яні чаї), інакше препарати не нададуть ефективного впливу. Прекрасними гепатопротекторами є безсмертник, розторопша, будра плющевидна, буквиця, тирлич, барбарис.
Можна вдатися до очищення печінки методом зондування. Робити це можна тільки на спадному Місяці, інакше вигнана жовч буде всмоктуватися назад. Перед цим треба обов'язково розвантажити печінку (пропити курс трав'яних чаїв).
Робити зондування слід ввечері, з 20.30 до 22.00 - інакше жовч потрапить в порожню дванадцятипалу кишку і пошкодить слизову. Для зондування можна використовувати, наприклад, оливкове масло і лимонний сік.
Змішай 2 ст. л. масла і 2 ч. л. лимонного соку. Випий цю суміш і обов'язково запий її склянкою злегка теплої води, інакше кількості суміші буде недостатньо для хорошого всмоктування. У такому випадку жовчогінного ефекту не буде. Після цього ляж на правий бік, поклавши на нього грілку.
Існує і більш м'який спосіб зондування. Візьми Миргородську мінеральну воду (або Есентукі), дегазй стакан, злегка підігрій і випий ввечері (з 20.30 до 22.00). Можеш сісти в крісло з грілкою на боці. Повтори цю процедуру протягом 3-х вечорів. Жовчогінний ефект буде той же, але значно м'якше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оздоровити печінку Такі процедури людям з уповільненим обміном речовин, млявим кишечником, схильним до набору ваги можна робити щомісяця (особливо в холодну пору року). Людям рухливим, які не мають неприємних відчуттів у правому боці - досить робити зондування 2 рази на рік.