Сушити льодяники можна на пекарської папері, силіконових килимках або спеціальних формах для леденцов.Іх можна приготувати про запас і зберігати в банку або коробці, пересипані цукровою пудрою або крахмалом.Можно їх загорнути в пергаментний папір.
Додавати в рецепти потрібно хороші ефірні олії: аніс зелений, базилік, бергамот, валеріана, гвоздика, герань, грейпфрут, іланг-іланг, коріандр, кориця, лимон, мандарин, ялівець, мускатний горіх, м'ята, неролі, пальмароза, пачулі, петігрейн, ялиця, троянда, рожеве дерево, ромашка, сандал, фіалка, імбир, ялина, ісопу, кедр, мирра, мирт, розмарин, чайне дерево.Вибірайте ті масла, на які у вас немає алергії.
В основу льодяників йде міцний настій чаю каркаде, імбир, спеції, мед, коричневий цукор, фруктоза, декстроза і ніяких сумнівних інгредієнтів.
Чай каркаде є дуже ефективним засобом від кашлю і болю в горлі. Це хороший антисептик, антиоксидант, він здатний знімати спазми і добре заспокоювати не лише нерви, а й запалене горло.
Льодяники на основі чаю каркаде:0,5 склянки міцно завареного чаю каркаде
1,5 склянки цукрового піску
сік половини лимона
мед
трави та спеції: ехінацея, м'ята, евкаліпт, імбир, куркума, аніс або їх ефірні масла
цукрова пудра для покриття
Приготування:1 ст. л каркаде залити 1 склянкою гарячої води, додати тертий корінь імбиру (2 см), по щіпці спецій. Перемішати і настоювати 30 хвилин. Процідіть половину склянки чаю в маленьку каструлю з непригораючим дном і додайте цукор, поставте суміш на середній вогонь, і постійно помішуючи, доведіть до кипіння, і помішуйте до тих пір, поки цукор не почне перетворюватися на льодяникову масу. Помішувати треба добре і постійно, щоб цукор не пригорів.
Цукровий сироп готовий, якщо ложкою капнути на тарілку краплю цієї карамелі і дати їй застигнути - вона не повинна розтікатися і повинна застигнути протягом хвилини і перетвориться на маленьку краплю - карамельку. Це дуже важливий момент! Якщо ви не доварити цукор, ваші льодяники не триматимуть форму, будуть липнути до зубів, як іриска.
Вимкнути вогонь і обережно додати мед і лимонний сік, по краплі ефірних масел і і ще раз все ретельно перемішати. Робіть це дуже акуратно, може статися активна хімічна реакція.
Ложкою викладіть гарячу суміш у формочки для льодяників або просто у вигляді крапель на лист пергаменту або силіконового коврика. Колильодяники застигнуть, посипте їх цукровою пудрою, щоб уникнути їх подальшого прилипання.
Льодяники від кашлю на листках м'яти1 ст.л (або 2 пакетики) м'ятного листя
1 ст.л (або 2 пакетики) ромашки
0,5 ч.л меленої кориці
0,5 ч.л меленого імбиру
3/4 склянки окропу
0,5 склянку меду
На жаль, за рецептом доведеться кип'ятити мед для карамеллізації льодяників, але його можна замінити цукром. Приготувати все також, як у першому рецепті.
Льодяники від кашлю лимонно-медовие150 грам меду або цукру
1 ч. л вершкового масла
Не більше 10 крапель ефірних олій (для внутрішнього вживання) лимон, евкаліпт, шавлія.
Мед довести до кипіння на маленькому вогні, варити близько 20 хвилин. Додати чайну ложку масла. Дати охолонути 10-15 хвилин, пару раз помішавши. Додати ефірні масла. Заповнити сумішшю силіконові формочки, якщо ви готуєте для дітей або викладати маленькою ложечкою на пергамент. Бажано припудрити пергамент крохмалем або пудрою.
Льодяники від кашлю з кокосовим маслом100 грам кокосового масла кімнатної температури.
100 грам меду
1 ч. л кориці меленої
Не більше 7-8 крапель ефірного масла (для внутрішнього застосування)
Цей рецепт не вимагає варіння, дуже приємні цукерки. У мисочці збийте кокосове масло міксером або занурювальним блендером. Масло має бути кімнатної температури, м'яким. Додайте мед і збивайте, поки добре не змішаєте. Додайте корицю, перемішайте. Силіконові формочки або лоточки для льоду заповніть сумішшю і поставте в холодильник на годину. Зберігайте в баночці в холодильнику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати кашель без ліківПоради: - Якщо не в перший, то вдруге льодяники вийдуть точно.
- Головне, щоб застигли. Перевірити застигання можна, капнувши суміші в склянку холодної води - повинна вийти застигла крижинка.
- Перегріти суміш не можна - вийде палений цукор.
- Не забувайте про техніку безпеки!