Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Шлях до схуднення: як перестати їсти наніч

20:30, 03 Кві 2016 · Категорія: Харчування, Схуднення · Переглядів 2177 · 

Голод буває різний. Хтось за один вечір проковтує захоплюючий детективний роман. Хтось смакує гру акторів чергового касового фільму. А хтось щовечора впадає в затяжне гастрономічне божевілля. Як перестати переїдати вечорами? Ми попросили експерта розповісти про те, як перемогти "вечірній жор".


Нічний перекус

Нічний перекус



Вся правда про вечірнє переїдання

Більшість людей, що встали на стежку стрункості, спочатку намагаються не їсти після шостої, а потім і зовсім починають ігнорувати вечерю. Рано чи пізно такий підхід закінчується одним - зривом, нічною вакханалією у холодильника і зайвими кілограмами. Зате досвідчені бійці за тонку талію і плоский живіт точно знають, що до вечері потрібно готуватися заздалегідь. І перше, що потрібно зробити, щоб не переїдати вечорами, - це правильно харчуватися протягом усього дня.

Три правила стрункості

Більшість повних людей, як правило, дуже мало їдять вдень. Сніданок їм замінює чашка кави, на повноцінний обід теж не вистачає часу. Тому не дивно, що ввечері вони в буквальному сенсі накидаються на їжу. Це одна з найпоширеніших схем набору ваги. Тому для профілактики вечірнього переїдання необхідно приймати їжу не менше 4-5 разів на день з інтервалами, що не перевищують 4-х годин.

Друге правило, яке неодмінно допоможе в досягненні струнких цілей, - це усвідомлений прийом їжі. Сучасна людина в основному все робить на "автоматі", часом навіть не помічаючи, що їсть і скільки. Тому приступаючи до їжі, відкладіть книгу, вимкніть телевізор або комп'ютер і починайте просто їсти. Звертайте увагу на смак, аромат, консистенцію їжі. Їжте поволі, добре пережовуючи їжу. Така зосередженість призведе, по-перше, до зниження рівня стресу, а, по-друге, більш швидкому насиченню.

Третє правило, здатне захистити від переїдання в будь-якій ситуації, - це 20-хвилинна перерва під час прийому їжі. Якщо тарілка вже порожня, а насичення як не бувало, то вішати замок на холодильник буде не кращим виходом. Справа в тому, що організм сприйме це як заборону і захоче неабияк побешкетувати перед черговою "завтрашньою дієтою". Кращим варіантом в такому випадку буде перемикання уваги. Ви просто стаєте з-за столу і починаєте займатися будь-якими справами, не пов'язаними з їжею. Пройде якийсь час, і запізніле почуття насичення до вас повернеться.

Про що говорить голод

Якщо все вищеперелічене не спрацьовує, і ви як і раніше втрачаєте над собою контроль під час вечірньої трапези, то, швидше за все, проблема не в голоді, а в вашому апетиті. Найчастіше людина плутає два, здавалося б, схожих почуття. Разом з тим, це далеко не одне й те саме.

Голод - це тілесний сигнал, який свідчить про дефіцит поживних речовин і енергії, який легко контролюється дотриманням принципів раціонального харчування. Він полягає в відчутті дискомфорту в шлунку і інстинктивному розумінні необхідності прийому їжі. Апетит ж - це дискомфорт емоційний. І за допомогою їжі він не усувається, а лише на якийсь час "зажовує".

Щоб зрозуміти, яке з цих двох почуттів ви відчуваєте, достатньо прислухатися до себе і свого організму.

Допомогти може також нехитра вправа: прикладіть кисть ребром до своєї діафрагми. Закрийте очі, зробіть пару спокійних вдихів і видихів. Відчуйте, де ви відчуваєте дискомфорт: нижче або вище прикладеної руки. Якщо він на рівні шлунка, то, найімовірніше, це голод, і до вас ще просто не прийшло відчуття ситості. Якщо ж він знаходиться в області грудей або трохи вище, то це дискомфорт психологічного плану, який полягає в якійсь нереалізованій потребі в вашому житті.

Вечірній жор: звідки він береться

Дуже часто для позбавлення від цього почуття досить просто зрозуміти, яка нереалізована потреба або емоція за ним стоїть.

Наприклад, це може бути тривога. В такому випадку постарайтеся визначити, що саме вас турбує. Чи входить це в коло вашого впливу. Якщо так, то вирішите, як ви можете її розв'язати. Якщо результат цієї тривожної ситуації від вас не залежить, то вона автоматично потрапляє в коло ваших турбот. У такому випадку від неї краще відволіктися і бажано робити це не харчовими способами: прогуляйтеся перед сном, прийміть розслаблюючу ванну, помедитируйте, проведіть сеанс ароматерапії. Добре знімають тривогу ефірні масла лаванди, іланг-ілангу, базиліка, неролі, мірри і ромашки.

Дуже часто на вечірнє переїдання нас штовхає почуття жалості до самих себе. Найчастіше, приходячи додому після важкого трудового дня, ми говоримо собі: "Бідний я, нещасний! На роботі розгардіяш, вдома купа незроблені справ. Знімання цей зайвий шматочок. Хоч побалую себе трохи". Після чого наїдаємося і зневажаємо себе за свої маленькі слабкості, які призводять до великих проблем. Тут потрібно чітко усвідомлювати, що жалість не має нічого спільного з любов'ю до себе. Любов до себе і свого тіла проявляється, перш за все, в турботі про себе: це гарна зачіска, манікюр, макіяж, догляд за тілом, правильне харчування і багато іншого.

Не менш небезпечно для стрункості почуття самотності. Психологи стверджують, що їжа в сучасному світі починає спочатку витісняти, а потім і замінювати живе людське спілкування. Більш здоровий спосіб позбутися від самотності - зустріч з друзями, розмова по телефону з рідними. Найчастіше обіймайтеся і розмовляйте зі своєю другою половинкою і своїми дітьми, - не бійтеся проявляти свої почуття.

Просто почніть практикувати ці прості правила у своєму житті. Повірте, ви від цього нічого не втратите. Нічого крім зайвих кілограмів.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
6 причин вашої залежності від солодкого
8:30
Устриці для потенції. Чи правда, що їх вживав Казанова?
1:20
Небезпека, котру соки становлять для дитини
23:30
Принципи здорового харчування для підлітків
22:30
Три найкращі шляхи для підняття імунітету
19:30
4 варіанти зберігання картоплі в міській квартирі
12:30
Коли риб'ячий жир може нашкодити організму
8:30
Рекомендована дієта при дефіциті кальцію
1:20
Як треба харчуватися при хворобі Паркінсона
23:30
Правила харчування при атопічному дерматиті
21:30
Корисна їжа під час дефіциту йоду в організмі
15:30
Що варто їсти при дефіциті заліза в організмі
10:30
В якій їжі можна знайти коензим Q10
7:30
Правильне харчування при анемії
15:30
Їжа, котра зміцнить вашу імунну систему
10:30
Дієта після операції на апендицит
7:30
Вся правда про шкоду чіпсів для здоров'я
0:20
Чому глутамат натрію - це не абсолютне зло
22:30
Мінеральні речовини для підтримки імунітету
17:30
Кому заборонено їсти кіноа
12:30
Ефективні поради для правильного схуднення
6:30
Плюси і мінуси від вживання яєць
0:20
5 кроків, як відучити дитину від солодкого
23:30
10 видів продуктів, які можна їсти в піст
15:30
12 продуктів, котрі допоможуть перемогти безсоння
10:30
Топ-10 найкорисніших весняних продуктів
7:30
Мікрогрін: корисна їжа чи просто модний тренд?
0:20
Топ-10 корисних для здоров'я спецій
23:30
Їжа, котра допоможе відновити роботу шлунка
21:30
Вчені спростували головний міф про питну воду
19:30
Топ-9 продуктів, які допоможуть схуднути
13:30
Продукти, котрі покращать вашу мікрофлору
9:30
Вид капусти, котрий варто їсти кожен день
1:20
Топ-3 сухофрукти, які найбільше шкодять здоров'ю
23:30
Позитивні секрети вживання кураги
19:30
7 мінусів від вживання сухофруктів у їжу
12:30
Кому категорично не можна вживати селеру
8:30
Чарівна рослина, яка допоможе при здутті живота
1:20
Користь і шкода від вживання крес-салату
0:20
Названо ягоду, котра бореться проти пивного живота
Здоров'я в соцмережах: