Фрукти і овочі швидко перетравлюються і не відкладаються в жирові запаси. При цьому вони поставляють в організм величезну кількість поживних речовин. Більшість плодів і рослин містять мало калорій, тому відмінно підходять для дієти. Тільки потрібно пам'ятати, що ці продукти практично не містять необхідного людині білка. І дотримуватися фруктово-овочевої дієти можна не більше двох тижнів.
Під час фруктово-овочевої дієти розміри порцій не обмежені. Але кількість перекусів потрібно скоротити до мінімуму.
Дієтологи ділять овочі та фрукти на крахмалквмісні і цукровмісні. Для дієти краще ті, в яких мінімальний відсоток крохмалю. Цей елемент в організмі людини перетворюється на глюкозу, яка не тільки забезпечує енергію, але і легко накопичується у вигляді підшкірного жиру. Тому з фруктово-овочевої дієти краще виключити картопля, як овоч з максимальним вмістом крохмалю. А також обмежити споживання буряка, моркви і кочанной капусти. Їх можна замінити кабачками, огірками, помідорами, броколі, цвітною капустою, стручкової квасолею і т.д. У цих овочах не тільки мінімум калорій, але і багато води, яка сприяє схудненню.
З фруктів для дієти краще вибрати ті, в яких невелика кількість цукру. Це зелені яблука, лимони, апельсини, ананас, грейпфрут. І відмовитися від винограду, червоних солодких яблук, екзотичних фруктів.
Під час дієти потрібно дотримуватися питного режиму. У день організм повинен отримувати 2-2,5 літра води. Така кількість рідини прискорить обмін речовин і виведе продукти розпаду, які незмінно виявляються при схудненні. Крім того, вода допомагає заглушити відчуття голоду.
Один з варіантів фруктово-овочевої дієти
Фруктово-овочева дієта особливо продуктивна влітку і восени, коли на прилавках з'являються свіжі плоди нового врожаю.
Щоб схуднути на овочах і фруктах потрібно дотримуватися режиму харчування. З ранку обов'язково наситити організм вуглеводами. Тобто сніданок повинен складатися з фруктів, наприклад можна з'їсти пару яблук або кілька шматочків ананаса. Перед сніданком краще випити склянку води з лимонним соком і ложкою меду. Цей склад активізує обмінні процеси, організм почне активно спалювати жири.
На обід можна приготувати овочевий суп з моркви, цвітної капусти, селери. Щоб він був більш ситним, додайте курячий бульйон або сир. Білок чудово поєднується з овочами, даючи відчуття насичення.
На вечерю можна вживати овочі і фрукти. Наприклад, приготувати овочевий салат з оливковою олією і з'їсти грушу.
За два тижні такої дієти можна скинути до десяти кілограм, залежно від початкової ваги. Вона вважається суворою, тому повторювати її можна не раніше, ніж через три місяці. А людям з різними захворюваннями перед початком дієти обов'язково порадитися з лікарем.