За словами творця дієти, метаболізм людини ділиться на три типи - білковий, вуглеводний і збалансований. Тип обміну речовин у одного і того ж людини може варіюватися. Наприклад, під час того, як людина сидить на який-небудь дієті, починає або кидає займатися спортом, тип обміну речовин змінюється. Тобто в 90% випадків змінюється метаболічний тип конкретної людини, а це в свою чергу уповільнює у нього сам обмін речовин. Для того, щоб цього не сталося і потрібно дотримуватися системи Метафаст.
Схема така: за 12 днів слід дотримуватися меню кожного з трьох типів обміну речовин.
4 дня - меню для людей зі змішаним типом метаболізму, 4 дні - з білковим типом і 4 дні - з вуглеводним типом обміну речовин.
Через те, що кількість уживаних білків, жирів і вуглеводів весь час різний, обмін речовин не розслабиться, звикнувши до одноманітності. Метафаст - це збалансована методика харчування, при якій худне харчується їжею, яка вимагає різні витрати енергії на перетравлення.
Крім цього, для кожного циклу дієти (змішаного, білкового і вуглеводного) існують свої «ідеальні» пропорції білків, жирів і вуглеводів, які змушують жир зникати буквально на очах і до того ж схвалені Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я.
Організм сидить на цій дієті виявиться в складному становищі. Харчування буде хоч і мізерним в плані енергріі, але зате за всіма законами правильного харчування. Значить, обмін речовин сповільнюватися не буде, а буде шукати інші способи заповнити енергетичний запас. Тобто, використовувати жирові відкладення.
Отже, меню Дієти Метафаст
Дні 1, 2, 3, 4 - раціон складається з 40% вуглеводів, 30% білка і 30% жиру.
Дні 5, 6, 7, 8 - 20% вуглеводів, 50% білка і 30% жиру.
Дні 9, 10, 11, 12 - 60% вуглеводів, 25% білка, 15% жиру.
А тепер більш детально розглянемо можливості раціону.
До білкової їжі відносяться молочні та кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру або знежирені (молоко жирністю до 4%, сир - до 10%, кефір - до 3,2%, йогурти - до 5%, ряжанка - до 6%, сметана - до 15%, кисле молоко - до 6%), яйця, нежирні сорти м'яса (яловичина, телятина, кролик, м'ясо птиці без шкіри, конина), будь-яка риба.
До їжі, багатої вуглеводами, можна віднести всі види фруктів і овочів (за винятком картоплі), зелень, сухофрукти, бобові, злаки (пшоно, гречана крупа, кукурудза, ячна крупа, вівсянка, рис і так далі), хлібці з борошна грубого помелу (звичайний хліб виключений), висівки, клітковина, насіння.
До жировому становить меню можна адресувати види рослинних масел, жирні молочні і кисломолочні продукти (сир, вершки, вершкове масло, молоко 4-6% жирності, сир 10-18% жирності, кефір з жирністю 3,2% і більш, сметана 15% жиру і більше і так далі), жирні сорти м'яса (свинина, баранина) і горіхи.
Пити слід чай без цукру (трав'яний, чорний, зелений, білий, червоний) і кава (не більше трьох чашок за добу). Також зелене світло дано воді без газу і сокам, але знову ж таки без цукру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому корисно пити оливкову олію натще?Під суворою забороною на дієті Метафаст цукор, хліб, здобна випічка, ковбасні вироби, солодощі та напівфабрикати промислового виробництва.